Gå til hovedindhold

Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort

LanbergUPS – tilbehørEAN: 5901969414486
Pris fra 140 krtil 239 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 99 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 139 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 140 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m
140 kr
Til butik
Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK Strømfordelingsenhed 7-stik 10A Sort 2m billede

Produktinformation

Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19" - 2 m ledning - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Artikel nr.: PDU-07F-0200-IEC-BK
EAN: 5901969414486
Varenr.: 993903743
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort
156 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x Schuko, 10 A, 1 m kabel
-4%219 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x Schuko, 10 A, 1 m kabel billede

Produktinformation

Fordele ved stikdåse til rackHold styr på strømmen i dit rackskab med denne 1U PDU stikdåse fra Lanberg. Den giver dig 7 Schuko-udtag i én slank skinne, så servere, netværksudstyr og tilbehør kan tilsluttes samme sted. En tydelig tænd/sluk-knap gør det let at afbryde strømmen samlet, og den sorte finish passer diskret ind i tekniske miljøer.Til kontor, studie og serverrumStikdåsen er beregnet til indendørs brug og er ideel i 19" racks, netværksskabe og AV-installationer, hvor du ønsker en ryddelig og overskuelig strømfordeling. Den maksimale belastning er 2.500 W med op til 10 A strøm, så du sikkert kan fordele strøm til almindeligt it-udstyr.Formfaktor: 1U rackAntal udtag: 7 x AC (Schuko, Type F)Maks. effekt: 2.500 WMaks. strøm: 10 AKabellængde: 1 mFarve: SortAnvendelse: IndendørsVægt: 0,907 kgAfbryder: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Lanberg
Kategori: Stikdåser og Forlængerledninger
Vægt: 0.91g
EAN: 5901969414486
Varenr.: 1892549
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stikdåse til rack 1U - Lanberg, 7x Schuko, 10 A, 1 m kabel
-4%239 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK140 kr140 krKøb
2CS MEGASTORE DK156 kr195 krKøb
3Boligcenter DK219 kr219 krKøb
4Vivas DK239 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort

PriceData har fulgt prisen på Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 135 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 266 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 166 kr.

Den nuværende pris på 140 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Lanberg PDU-07F-0200-IEC-BK - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 220-250 V - 2500 Watt - 1-faset - input: IEC 60320 C14 10 A - output-stikforbindelser: 7 (7 x Type F) - 1U - 19 - 2 m ledning - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026140 kr3 kr (2%)
2. jun. 2026143 kr1 kr (1%)
27. maj 2026144 kr1 kr (1%)
17. maj 2026143 kr1 kr (1%)
16. maj 2026142 kr1 kr (1%)
14. maj 2026143 kr10 kr (7%)
13. maj 2026153 kr11 kr (7%)
11. maj 2026164 kr8 kr (5%)
9. maj 2026156 kr16 kr (11%)
8. maj 2026140 kr55 kr (28%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret