Gå til hovedindhold

LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk

ASUSNetværkskort og -adaptereEAN: 4712900741230
Pris fra 712 krtil 1.190 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 478 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 685 kr 24. apr.

Sammenlign priser på LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 712 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS XG-C100F Netværksadapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps
712 kr
Til butik
ASUS XG-C100F Netværksadapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps billede

Produktinformation

ASUS XG-C100F - Netværksadapter - PCIe 3.0 x4 - 10 Gigabit SFP+ x 1

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG0490-MO0R00
EAN: 4712900741230
Varenr.: 993983985
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS XG-C100F - Netværksadapter - PCIe 3.0 x4 - 10 Gigabit SFP+ x 1
718 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS XG-C100F 10Gb PCIe Network Adapter SFP+ for DAC/Optical
718 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk
769 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Xg-c100f 10 Gigabit Ethernet Adapter Sfp+
-0%861 kr
Før 861,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS XG-C100F Netværksadapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps
919 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskort 10 GbE - ASUS XG-C100F PCIe SFP+ fiber
-2%949 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskort 10 GbE - ASUS XG-C100F PCIe SFP+ fiber
-2%969 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS XG-C100F PCI Express 10-Gigabit SPF+ PCIe Network Adapter
-28%1.004 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS Netkort XG-C100F
1.190 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK712 kr712 krKøb
2CS MEGASTORE DK718 kr757 krKøb
3Proshop DK718 kr757 krKøb
4Geekd769 kr769 krKøb
5Dustin DK861 kr947,25 krKøb
6Ultrashop919 kr919 krKøb
7Boligcenter DK949 kr949 krKøb
8Vivas DK969 kr1.048 krKøb
9Teknikproffset DK1.004 kr1.053 krKøb
10Komplett DK1.190 kr1.190 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 668 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 743 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 698 kr.

Den nuværende pris på 712 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LAN ASUS XG-C100F 10G PCIe Network Adapter SFP+ port for Optical Fiber Transmission and DAC cable Netværksadapter - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026712 kr6 kr (1%)
8. maj 2026718 kr1 kr (0%)
7. maj 2026719 kr14 kr (2%)
6. maj 2026733 kr10 kr (1%)
5. maj 2026743 kr43 kr (6%)
30. apr. 2026700 kr15 kr (2%)
24. apr. 2026685 kr15 kr (2%)
25. jan. 2026700 kr23 kr (3%)
19. jan. 2026677 kr9 kr (1%)
16. jan. 2026668 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret