Gå til hovedindhold

La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml

La Roche-PosaySolcremeEAN: 3337875761116
Pris fra 169 krtil 250 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Anthelios Sun Protection SPF30+ Milk 250ml
169 kr
Til butik
La Roche-Posay Anthelios Sun Protection SPF30+ Milk 250ml billede

Produktinformation

Beskyt din hud med La Roche-Posay Anthelios SPF30+ Sun Protection. Denne solcreme yder høj beskyttelse mod UVA, UVB og infrarødt lys. Den lette formel har en ikke-fedtet tekstur, som absorberes hurtigt, og er perfekt til personer med følsom hud, soleksem eller tendens til hedeknopper. Solcremen har bredspektret beskyttelse mod skadelige stråler med SPF 30+, så din hud holder sig stærk og spændstig. Mærkets patenterede filtreringssystem, Mexoplex®, er særligt forstærket over for UVA-stråler, hvilket medfører, at denne formel leverer beskyttelse, som overgår EU's anbefalinger.

Produktspecifikationer

Kategori: Kropspleje
Artikel nr.: C-RH-219-B4
EAN: 3337875761116
Varenr.: 3096136
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml
212 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
La Roche-Posay Anthelios Hydration Lotion SPF30 250 ml
235 kr
Til butik
La Roche-Posay Anthelios Hydration Lotion SPF30 250 ml billede

Produktinformation

ANTHELIOS Sollotion SPF 30 giver høj, fotostabil og bred beskyttelse. Fugtgivende, blødgørende og cremet konsistens Efterlader ingen hvide pletter Trænger hurtigt ind i huden uden at fedte eller klistre Testet under dermatologisk kontrol på sensitiv hud Fri for parfume. Hypoallergen EFFEKTIVITET Solcremen indeholder XL PROTECT. Teknologien er baseret på et bredt filtreringssystem kombineret med en antioxidantsammensætning. Sammensætningen indeholder blandt andet beroligende thermal water fra La Roche-Posay i Frankrig. For meget sol udgør en alvorlig sundhedsrisiko. Udsæt ikke små børn for direkte sol. Ophold dig ikke for længe i solen, heller ikke selvom du bruger solbeskyttende produkter, da det ikke beskytter 100 %. Påfør solbeskyttelse, inden du går ud i solen. Påfør en god mængde, især når du har badet, svedt eller tørt dig med et håndklæde. For lidt solbeskyttelse/solcreme giver et lavere beskyttelsesniveau. Beskyt dig også med tøj såsom en t-shirt, hat og solbriller. Undgå solen midt på dagen, hvor solens stråler er stærkest. Vælg et produkt med den beskyttelse, der passer til din hudtype. Undgå at få produktet i øjnene. Skyl grundigt med masser af vand, hvis produktet kommer i kontakt med øjnene. Undgå kontakt med tøj. La Roche-Posay Anthelios Hydration Lotion SPF30 250 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Til kroppen
Størrelse: 250.000000000
Artikel nr.: 3337875761116
EAN: 3337875761116
Varenr.: 2486-183-0250
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
La Roche-Posay Anthelios Sun Lotion SPF30 250 ml
250 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK169 kr208 krKøb
2Teknikproffset DK212 kr261 krKøb
3Lyko DK235 kr235 krKøb
4Skinsense250 kr250 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml

PriceData har fulgt prisen på La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml i 146 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 207 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for La Roche-Posay LRP Anthelios Ultra Resistant Hydrating Lotion SPF30 250 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026169 kr32,75 kr (16%)
25. maj 2026201,75 kr17,73 kr (8%)
23. maj 2026219,48 kr20,48 kr (10%)
20. maj 2026199 kr16,2 kr (8%)
18. maj 2026215,2 kr3,79 kr (2%)
16. maj 2026218,99 kr2,99 kr (1%)
14. maj 2026216 kr
11. maj 2026215,2 kr3,44 kr (2%)
9. maj 2026218,64 kr
8. maj 2026219 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret