Gå til hovedindhold

La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml

La Roche-PosayHudplejeMikroeksfolierende LHA-formelDaglig hudpleje til fedtet og uren hudEAN: 3433422408159

Mikroeksfolierende skintonic til fedtet og uren hud. Reducerer porer, fjerner døde hudceller og minimerer urenheder. Med termisk kildevand og LHA. Læs mere

Pris fra 98 krtil 166 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 68 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 80 kr 16. apr.

Sammenlign priser på La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 98 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
La roche-posay effaclar lotion astringente 200ml
98 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
La Roche Posay Effaclar Toner Astringent Lotion 200 ml
98,6 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Effaclar Toner Astringent Lotion 200ml
119 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
La Roche Posay - Effaclar Skintonic - 200 ml
-24%129 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion 200 ml
129 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml
-25%131,25 kr
Før 175 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
La Roche-Posay La Roche Effaclar Toner Astringent Lotion 200 ml
138 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Effaclar Skintonic, 200 ml.
159 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml
159 kr
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
La Roche-Posay Effaclar Skintonic 200 ml
166 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix98 kr98 krKøb
2CS MEGASTORE DK98,6 kr137,6 krKøb
3Proshop DK119 kr158 krKøb
4BilligParfume.dk129 kr129 krKøb
5Beautycos DK129 kr158 krKøb
6NiceHair.dk131,25 kr131,25 krKøb
7Teknikproffset DK138 kr187 krKøb
8Brandshop159 kr159 krKøb
9Lyko DK159 kr159 krKøb
10Skinsense166 kr166 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro-Exfoliant 200 ml

La Roche-Posay

Mikroeksfolierende skintonic til fedtet og uren hud. Reducerer porer, fjerner døde hudceller og minimerer urenheder. Med termisk kildevand og LHA.

• skintonic
• astringerende lotion
• mikroeksfoliering
• porereducerende
• fedtet hud
• uren hud
• LHA tonic
• Daglig hudpleje til fedtet og uren hud
• Mikroeksfolierende LHA-formel

Beskrivelse

La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion er en avanceret mikroeksfolierende skintonic specielt udviklet til fedtet og uren hud. Med sine unikke ingredienser inklusiv LHA (Capryloyl Salicylic Acid) og termisk kildevand fjerner den effektivt døde hudceller og reducerer synligt porernes størrelse. Produktet har en sammentrækkende effekt som hjælper med at minimere urenheder og giver en frisk, ren hudføling. Den skånsomme formel er velegnet til både teenagere og voksne med tendens til akne og fedtet hud. Anvendes morgen og aften på afrenset hud for optimale resultater.

Specifikationer

Uden:Parabener, farvestoffer
Hudtype:Fedtet og uren hud
Indhold:200 ml
Anvendelse:Morgen og aften på afrenset hud
Egenskaber:Mikroeksfolierende, astringerende
Aktive ingredienser:LHA (Capryloyl Salicylic Acid), termisk kildevand

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på Effaclar Astringent Lotion og almindelig skintonic?

Effaclar Astringent Lotion indeholder LHA (Capryloyl Salicylic Acid) som giver mikroeksfolierende egenskaber og er specielt formuleret til fedtet/uren hud med porereducerende effekt.

Kan produktet bruges af personer med sensitiv hud?

Ja, produktet er formuleret til at være skånsomt og indeholder beroligende termisk kildevand fra La Roche-Posay, som er kendt for sine lindrende egenskaber.

Hvor ofte skal Effaclar Astringent Lotion bruges?

Produktet anbefales anvendt morgen og aften efter rensning af ansigtet. Påfør med en vatrondel på ansigt og hals.

Hjælper produktet med at reducere akne og urenheder?

Ja, de talgregulerende og mikroeksfolierende egenskaber hjælper med at reducere urenheder, minimere porer og forebygge tilstoppede porer som kan føre til akne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml

PriceData har fulgt prisen på La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml i 112 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 119,65 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 97 kr.

Den nuværende pris på 98 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for La Roche-Posay Effaclar Astringent Lotion Micro Exfoliant 200 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 202698 kr1 kr (1%)
18. maj 202697 kr10 kr (9%)
17. maj 2026107 kr9 kr (9%)
3. maj 202698 kr9 kr (8%)
1. maj 2026107 kr9 kr (9%)
28. apr. 202698 kr18 kr (23%)
16. apr. 202680 kr27 kr (25%)
15. apr. 2026107 kr27 kr (34%)
9. mar. 202680 kr28 kr (26%)
8. mar. 2026108 kr28 kr (35%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret