Gå til hovedindhold

Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort

MetaboHaveredskaberEAN: 4061792176492
Pris fra 991 krtil 1.719 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 728 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 864 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 991 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo LB 18 LTX BL Løvblæser Elektrisk
991 kr
Til butik
Metabo LB 18 LTX BL Løvblæser Elektrisk billede

Produktinformation

Metabo LB 18 LTX BL - Bladblæser - ledningfri - 18 V - intet batteri - 0-20300 opm - 650 m³/h - 150 km/h - 2.1 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601607850
EAN: 4061792176492
Varenr.: 998711156
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo Batteridrevet Løvblæser - SOLO
1.161 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Metabo LB 18 LTX BL Løvblæser Elektrisk
1.189 kr
Til butik
Metabo LB 18 LTX BL Løvblæser Elektrisk billede

Produktinformation

Metabo LB 18 LTX BL Bladblæser Oplev kraften i Metabo LB 18 LTX BL bladblæseren, en elektrisk enhed designet til effektivt at fjerne blade, grene og snavs fra din have eller indkørsel. Uden behov for benzin eller kabler, giver denne batteridrevne blæser f...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: skal sorteres
EAN: 4061792176492
Varenr.: 87196
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort
-3%1.359 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo akku løvblæser LB 18 LTX BL solo
1.372,5 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort
-3%1.379 kr
Før 1.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo LB 18 LTX BL - 601607850 Akku-løvblæsere
1.550 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Løvblæser 650 kbm/time LB 18 LTX BL solo
-20%1.719 kr
Før 2.148,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK991 kr991 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.161 kr1.161 krKøb
3Ultrashop1.189 kr1.189 krKøb
4Boligcenter DK1.359 kr1.359 krKøb
5Specialbutikken1.372,5 kr1.372,5 krKøb
6Vivas DK1.379 kr1.458 krKøb
7Homeshop DK1.550 kr1.550 krKøb
8Globaltools.dk1.719 kr1.719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort

PriceData har fulgt prisen på Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort i 120 dage. Laveste pris i perioden er 860 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 1.091 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 960 kr.

Den nuværende pris på 991 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Løvblæser Metabo LB 18 LTX BL - batteridrevet, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026991 kr82 kr (9%)
30. maj 2026909 kr82 kr (8%)
25. maj 2026991 kr100 kr (9%)
24. maj 20261.091 kr100 kr (10%)
13. maj 2026991 kr48 kr (5%)
12. maj 2026943 kr48 kr (5%)
23. mar. 2026991 kr100 kr (9%)
18. mar. 20261.091 kr146 kr (15%)
15. mar. 2026945 kr66 kr (8%)
9. mar. 2026879 kr15 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret