Gå til hovedindhold

Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm

KärcherKantskærereEAN: 4054278693644
Pris fra 1.279 krtil 1.599 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1279 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm
1.279 kr
Til butik
Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm billede

Produktinformation

Kärcher WRE 18-55 - Ukrudtsfjerner - ledningfri - 18 V - 2.5 Ah - 2300-2800 opm - 18 cm - 2.9 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Kärcher
Artikel nr.: 1.445-245.0
EAN: 4054278693644
Varenr.: 996562588
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kärcher WRE 18-55 Battery Set
1.320 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kärcher WRE 18-55 ukrudtsfjerner med batteri
-11%1.419 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kärcher WRE 18-55 ukrudtsfjerner med batteri billede

Produktinformation

Effektiv ukrudtsfjerner til havenGør det let at fjerne ukrudt mellem fliser og langs kanter med Kärcher WRE 18-55. Den roterende børste på 18 cm arbejder med op til 2.800 omdr./min. og hjælper dig med hurtigt at løsne og feje ukrudt væk. Det ergonomiske skaft og højdejustering gør arbejdet mere behageligt, så du kan komme rundt i hele indkørslen, terrassen og stierne uden besvær.Nem at bruge og opbevareMaskinen leveres med batteripakke og oplader, så du kan komme i gang med det samme. Den trådløse 18 V drift giver god bevægelsesfrihed i haven, og den lave vægt på 2,8 kg gør den let at manøvrere. Efter brug kan den pakkes væk på lidt plads takket være nem opbevaring.Batterikapacitet: 2,5 AhAntal batterier medfølger: 1 stk.Indgangsspænding: 18 VAC indgangsspænding: 100 – 240 VAC frekvens: 50/60 HzBørstediameter: 18 cmBørstehastighed: 2.800 rpmHøjdejustering: JaNem opbevaring: JaFarve: Gul/sortVægt: 2,8 kgBatteripakke: MedfølgerOplader: Medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Karcher
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 8.28g
EAN: 4054278693644
Varenr.: 2043520
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kärcher WRE 18-55 ukrudtsfjerner med batteri
-11%1.439 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.279 kr1.279 krKøb
2Proshop DK1.320 kr1.320 krKøb
3Boligcenter DK1.419 kr1.419 krKøb
4Vivas DK1.439 kr1.528 krKøb
5Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm

PriceData har fulgt prisen på Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.279 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.484 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.423 kr.

Den nuværende pris på 1.279 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Kärcher WRE 18-55 Ukrudtsfjerner Elektrisk 2300-2800opm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.279 kr41 kr (3%)
21. maj 20261.320 kr41 kr (3%)
20. maj 20261.361 kr58 kr (4%)
19. maj 20261.419 kr50 kr (3%)
14. maj 20261.469 kr60 kr (4%)
13. maj 20261.409 kr48 kr (4%)
12. maj 20261.361 kr58 kr (4%)
10. maj 20261.419 kr58 kr (4%)
9. maj 20261.361 kr58 kr (4%)
7. maj 20261.419 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret