Gå til hovedindhold

Karcher Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W

KarcherHøjtryksrensereEAN: 4066529041364
Pris fra 752 krtil 949 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 197 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 748 kr 23. maj

Sammenlign priser på Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 752 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Myjka cisnieniowa KARCHER K 3 Classic
752 kr
Til butik
Myjka cisnieniowa KARCHER K 3 Classic billede

Produktspecifikationer

Mærke: Kärcher
Artikel nr.: 1.676-220.0
EAN: 4066529041364
Varenr.: 1001888070
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kärcher Højtryksrenser Pressure washer K 3 Classic
801 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W
-2%929 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W billede

Produktinformation

Effektiv højtryksrenser til hus og haveKärcher K 3 Classic gør rengøringen enkel og grundig. Med en arbejdstrykrange fra 20 til 120 bar og en maksimal vandmængde på 380 l/t klarer den alt fra terrasser og fliser til cykler og havemøbler. Det kompakte, gule design med store hjul er let at manøvrere, og den indbyggede Quick Connect gør til- og frakobling af slangen hurtig.Praktisk udstyr og nem anvendelseDen elektriske højtryksrenser har justerbart tryk, vandfilter og rengøringsmiddeltank, så du kan skifte mellem skånsom skylning og kraftfuld rengøring. Medfølgende Vario Power-lanse, roterende dyse, højtrykspistol og slange giver fleksible muligheder til forskellige opgaver. Maks. vandtemperatur er 40 °C, og den maksimale fladekapacitet er 25 m²/t, så du kan komme hurtigt i mål.Strømkilde: ElektriskTilslutning: 3/4"Effekt: 1.600 WSpænding: 220–240 VFrekvens: 50–60 HzArbejdstryk: 20–120 barMaks. flow: 380 l/tMaks. vandtemperatur: 40 °CMaks. arealkapacitet: 25 m²/tHøjtryksslange: 5–6 mVandfilter: JaRengøringsmiddeltank: JaQuick Connect: JaHjul: JaMål (H × B × D): 45 × 25,6 × 26,4 cmVægt: 4,2 kgPakkens indhold: Vario Power-lanse, roterende dyse, højtryksslange, højtrykspistol...

Produktspecifikationer

Mærke: Karcher
Kategori: Højtryksrensere
Vægt: 7.19g
EAN: 4066529041364
Varenr.: 2050105
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W
-2%949 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK752 kr752 krKøb
2Proshop DK801 kr840 krKøb
3Boligcenter DK929 kr929 krKøb
4Vivas DK949 kr1.028 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W

PriceData har fulgt prisen på Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W i 181 dage. Laveste pris i perioden er 748 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 913 kr.

Den nuværende pris på 752 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Kärcher K 3 Classic højtryksrenser - 120 bar, 1.600 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026752 kr2 kr (0%)
24. maj 2026750 kr2 kr (0%)
23. maj 2026748 kr4 kr (1%)
22. maj 2026752 kr2 kr (0%)
20. maj 2026750 kr1 kr (0%)
17. maj 2026749 kr3 kr (0%)
16. maj 2026752 kr3 kr (0%)
14. maj 2026749 kr11 kr (1%)
13. maj 2026760 kr2 kr (0%)
9. maj 2026762 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret