Gå til hovedindhold

Kerastase Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml

KerastaseHårplejeEAN: 3474637136321
Pris fra 345 krtil 469 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 345 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kerastase Symbiose Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif 90 ml
345 kr
Til butik
Kerastase Symbiose Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif 90 ml billede

Produktinformation

Luksuriøs skælbehandling med langvarige resultater Symbiose leverer avanceret skælbehandling ved at kombinere tre potente aktive ingredienser, der virker på celleniveau. Resultatet: effektiv skælkontrol, forebyggelse af tilbagefald og genoprettet fugtighed for sundere, revitaliseret hår. Videnskaben bag Symbiose Skæl er ikke blot et spørgsmål om hygiejne - det stammer fra forstyrret cellefornyelse. Når hovedbundens naturlige balance forstyrres af overvækst af Malassezia, accelererer celleomsætningen til næsten dobbelt så hurtigt som normalt. Dette fører til en ophobning af døde celler, hvilket gør skæl synligt. Symbiose-løsningen Denne innovative formel blander tre højtydende aktive ingredienser for at genoprette balancen og hovedbundens sundhed: Salicylsyre - Eksfolierer blidt døde celler for at fjerne synlige skæl. Bifidus - Understøtter et afbalanceret hovedbundsmikrobiom. Piroctone Olamine - Målretter roden til skæl ved at regulere cellefornyelse og forhindre afskalning. Sammen leverer de kraftfuld, varig lindring, samtidig med at de plejer hovedbunden og håret.

Produktspecifikationer

Mærke: Kerastase
Kategori: Haarpleje
Artikel nr.: 3474637136321
EAN: 3474637136321
Varenr.: 3402143
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kerastase Symbiose Intensive mod skæl natserum - - 90 ml
364 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kerastase KÉRASTASE - Symbiose Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif 90 ml
414 kr
Til butik
Kerastase KÉRASTASE - Symbiose Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif 90 ml billede

Produktinformation

Symbiose: Cellulær anti-skæl hårpleje, Langvarig anti-skæl-effekt med luksuriøs pleje, Symbiose er drevet af en unik synergi af, tre aktive ingredienser, og genopfinder skælbekæmpelse på, celleniveau, for at forhindre skæl i at dukke op igen, samtidig med at hårfibrenes fugt genopbygges for ultimativ hårsundhed. Hvordan virker Symbiose?, I modsætning til hvad mange tror, er skæl ikke bare et hygiejneproblem forårsaget af bakterier. Det skyldes faktisk en, forstyrrelse i den cellulære fornyelse, . På grund af den hurtige overvækst af, Malassezia, bliver cellefornyelsen, dobbelt så hurtig som, i en sund hovedbund. Døde celler ophobes og gør skæl synligt. Symbiose kombinerer tre kraftfulde, aktive ingredienser, , der arbejder med hovedbunden for at regulere ophobning og cellefornyelseshastighed: Salicylsyre, - En vigtig hudplejeingrediens, der eksfolierer døde celler og fjerner skæl. Bifidus, - Hjælper med at afbalancere hovedbundens mikrobiom. Piroctone Olamine, - Bekæmper de bakterier, der er ansvarlige for skæl, og bremser cellefornyelsen for at forhindre afskalning. Fordele ved Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif, Et, anti-skælserum til brug om natten, , der er udviklet til følsom hovedbund og alle skæltyper. Op til 3 ugers skælbekæmpende effekt*, 8 timers kontinuerlig virkning, i hovedbundens bedste regenereringsfase, Bevarer hovedbundens beskyttende barriere, **, Lindrer irritation og ubehag, (81 % af brugerne er enige)***, Hovedbunden føles sundere, (94 % af brugerne er enige)***, Hovedbunden føles stærkere, (78 % af brugerne er enige)***, Ikke-klæbende og ikke-fedtende formel, Synlige resultater, 26 % mindre skæl efter 1 uge*, 64 % mindre skæl efter 4 uger*, Op til 3 ugers modstandskraft mod skæl efter endt behandling*, Hovedbunden er 88 % mere hydreret efter 4 uger**, Hvem er det til?, Symbiose er velegnet til, alle mænd og kvinder,, uanset hårtype, som oplever skæl på et hvilket som helst niveau: Mildt til moderat skæl, - Lejlighedsvis eller sæsonbestemt afskalning, Moderat til svær skæl, - Vedvarende og synlige flager, *, Klinisk undersøgelse på 37 personer efter 4 ugers brug. Instrumentel test. *, Klinisk evaluering. **Klinisk, instrumentel corneometertest, . ***Forbrugertest, på 37 personer efter 4 ugers brug. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Kerastase
Kategori: Hårserum
EAN: 3474637136321
Varenr.: D29407
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml
416 kr
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kerastase Symbiose Serum Cellulaire Nuit Anti-Pelliculaire Intensif 90ml
-1%433,51 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Symbiose Serum Nuit Anti-Pelliculaire Intensif (90 ml)
469 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Symbiose Anti-Pelliculaire Serum Intensif 90 ml
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK345 kr384 krKøb
2CS MEGASTORE DK364 kr403 krKøb
3Teknikproffset DK414 kr463 krKøb
4NordicFeel DK416 kr416 krKøb
5I Love Shampoo433,51 kr433,51 krKøb
6Bangerhead DK469 kr469 krKøb
7Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml

PriceData har fulgt prisen på Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 327,6 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 433,51 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 352 kr.

Den nuværende pris på 345 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 15 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Kérastase Symbiose Intensive Anti-Dandruff Cellular Night Serume Intensif - 90 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026345 kr10 kr (3%)
2. mar. 2026355 kr10 kr (3%)
25. feb. 2026365 kr36 kr (11%)
20. feb. 2026329 kr36 kr (10%)
12. feb. 2026365 kr27,32 kr (8%)
11. feb. 2026337,68 kr10,08 kr (3%)
10. feb. 2026327,6 kr5,4 kr (2%)
7. feb. 2026333 kr3,7 kr (1%)
4. feb. 2026336,7 kr4,55 kr (1%)
31. jan. 2026341,25 kr23,75 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret