Gå til hovedindhold

Boligcenter Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288300232
Pris fra 4.099 krtil 5.899 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.800 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-26%4.099 kr
Før 5.574 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng, kendt for sit enkle og elegante design, skiller sig ud med sin funktionalitet. Den har rene linjer uden for meget pynt, hvilket gør den perfekt til forskellige rumtemaer. Den giver en god balance mellem støtte og komfort, hvilket gør den ideel for dem, der både vil have stil og funktionalitet i deres sovearrangementer. Materialesammensætning: Lavet med højkvalitets polyester, konstrueret træ og massivt fyrretræ, så du får en seng, der er både solid og holdbar. Kombi-af polyester og træ gør, at den er slidstærk og kan klare daglig brug, uden at den mister sit flotte udseende.Justerbar sengegavl: Den har to højder, så du kan tilpasse sengegavlen, så den passer til indretningen i dit værelse. Det tilføjer en fed fleksibilitet, så den kan matche forskellige stilarter.Madrasegenskaber: Finder en medium-fast lommefjedermadras, der giver en perfekt balance mellem blødhed og fasthed. Det muliggør støtte for alle sovepositioner og minimerer bevægelse, så det er super til dem, der sover let.Komponentdetaljer: Sengen har solide sorte stolpeben, der skaber en elegant og stabil bund. Den justerbare mekanisme hjælper med at holde sengegavlen på plads, så du kan justere den, som det passer dig. Alt dette giver dig øget komfort og brugervenlighed.Pasning & montering: Det kræver to personer og en skruetrækker at samle den, så opsætningen bliver både sikker og stabil. Når du rengør, er det vigtigt at være forsigtig og undgå skrappe kemikalier, så materialerne holder længere. Farve: LysegråMateriale: PolyesterRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 140 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighede...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 73.09g
EAN: 8721288300232
Varenr.: 1685418
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-26%4.119 kr
Før 5.594 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng, kendt for sit enkle og elegante design, skiller sig ud med sin funktionalitet. Den har rene linjer uden for meget pynt, hvilket gør den perfekt til forskellige rumtemaer. Den giver en god balance mellem støtte og komfort, hvilket gør den ideel for dem, der både vil have stil og funktionalitet i deres sovearrangementer. Materialesammensætning: Lavet med højkvalitets polyester, konstrueret træ og massivt fyrretræ, så du får en seng, der er både solid og holdbar. Kombi-af polyester og træ gør, at den er slidstærk og kan klare daglig brug, uden at den mister sit flotte udseende.Justerbar sengegavl: Den har to højder, så du kan tilpasse sengegavlen, så den passer til indretningen i dit værelse. Det tilføjer en fed fleksibilitet, så den kan matche forskellige stilarter.Madrasegenskaber: Finder en medium-fast lommefjedermadras, der giver en perfekt balance mellem blødhed og fasthed. Det muliggør støtte for alle sovepositioner og minimerer bevægelse, så det er super til dem, der sover let.Komponentdetaljer: Sengen har solide sorte stolpeben, der skaber en elegant og stabil bund. Den justerbare mekanisme hjælper med at holde sengegavlen på plads, så du kan justere den, som det passer dig. Alt dette giver dig øget komfort og brugervenlighed.Pasning & montering: Det kræver to personer og en skruetrækker at samle den, så opsætningen bliver både sikker og stabil. Når du rengør, er det vigtigt at være forsigtig og undgå skrappe kemikalier, så materialerne holder længere. Farve: LysegråMateriale: PolyesterRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 140 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 193 x 140 x 35 cm (L x B x H)1 x Madras: 190 x 140 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras topper: 190 x 140 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 80 x 23 x 6 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 73.09g
EAN: 8721288300232
Varenr.: 1685418
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-26%4.119 kr
Før 5.594 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 73.09g
EAN: 8721288300232
Varenr.: 1685418
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl
5.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
2Livera DK4.119 kr4.188 krKøb
3Vivas DK4.119 kr4.188 krKøb
4BoligRetning5.899 kr5.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester

PriceData har fulgt prisen på Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester i 142 dage. Laveste pris i perioden er 3.999 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 4.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.095 kr.

Den nuværende pris på 4.099 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20264.099 kr100 kr (2%)
15. maj 20264.199 kr100 kr (2%)
14. maj 20264.099 kr100 kr (2%)
5. maj 20264.199 kr90 kr (2%)
4. feb. 20264.109 kr110 kr (3%)
2. feb. 20263.999 kr110 kr (3%)
1. feb. 20264.109 kr110 kr (3%)
31. jan. 20263.999 kr110 kr (3%)
29. jan. 20264.109 kr110 kr (3%)
28. jan. 20263.999 kr110 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret