Gå til hovedindhold

Boligcenter Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158229151
Pris fra 4.299 krtil 5.599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.300 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-25%4.299 kr
Før 5.700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng, kendt for sit enkle og elegante design, skiller sig ud med sin funktionalitet. Den har rene linjer uden for meget pynt, hvilket gør den perfekt til forskellige rumtemaer. Den giver en god balance mellem støtte og komfort, hvilket gør den ideel for dem, der både vil have stil og funktionalitet i deres sovearrangementer. Materialesammensætning: Lavet med højkvalitets polyester, konstrueret træ og massivt fyrretræ, så du får en seng, der er både solid og holdbar. Kombi-af polyester og træ gør, at den er slidstærk og kan klare daglig brug, uden at den mister sit flotte udseende.Justerbar sengegavl: Den har to højder, så du kan tilpasse sengegavlen, så den passer til indretningen i dit værelse. Det tilføjer en fed fleksibilitet, så den kan matche forskellige stilarter.Madrasegenskaber: Finder en medium-fast lommefjedermadras, der giver en perfekt balance mellem blødhed og fasthed. Det muliggør støtte for alle sovepositioner og minimerer bevægelse, så det er super til dem, der sover let.Komponentdetaljer: Sengen har solide sorte stolpeben, der skaber en elegant og stabil bund. Den justerbare mekanisme hjælper med at holde sengegavlen på plads, så du kan justere den, som det passer dig. Alt dette giver dig øget komfort og brugervenlighed.Pasning & montering: Det kræver to personer og en skruetrækker at samle den, så opsætningen bliver både sikker og stabil. Når du rengør, er det vigtigt at være forsigtig og undgå skrappe kemikalier, så materialerne holder længere. Farve: LysegråMateriale: PolyesterRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 140 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighede...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 75.29g
EAN: 8721158229151
Varenr.: 1685323
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-24%4.319 kr
Før 5.720 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng, kendt for sit enkle og elegante design, skiller sig ud med sin funktionalitet. Den har rene linjer uden for meget pynt, hvilket gør den perfekt til forskellige rumtemaer. Den giver en god balance mellem støtte og komfort, hvilket gør den ideel for dem, der både vil have stil og funktionalitet i deres sovearrangementer. Materialesammensætning: Lavet med højkvalitets polyester, konstrueret træ og massivt fyrretræ, så du får en seng, der er både solid og holdbar. Kombi-af polyester og træ gør, at den er slidstærk og kan klare daglig brug, uden at den mister sit flotte udseende.Justerbar sengegavl: Den har to højder, så du kan tilpasse sengegavlen, så den passer til indretningen i dit værelse. Det tilføjer en fed fleksibilitet, så den kan matche forskellige stilarter.Madrasegenskaber: Finder en medium-fast lommefjedermadras, der giver en perfekt balance mellem blødhed og fasthed. Det muliggør støtte for alle sovepositioner og minimerer bevægelse, så det er super til dem, der sover let.Komponentdetaljer: Sengen har solide sorte stolpeben, der skaber en elegant og stabil bund. Den justerbare mekanisme hjælper med at holde sengegavlen på plads, så du kan justere den, som det passer dig. Alt dette giver dig øget komfort og brugervenlighed.Pasning & montering: Det kræver to personer og en skruetrækker at samle den, så opsætningen bliver både sikker og stabil. Når du rengør, er det vigtigt at være forsigtig og undgå skrappe kemikalier, så materialerne holder længere. Farve: LysegråMateriale: PolyesterRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 193 x 140 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 193 x 140 x 35 cm (L x B x H)1 x Madras: 190 x 140 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras topper: 190 x 140 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 80 x 23 x 6 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 75.29g
EAN: 8721158229151
Varenr.: 1685323
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester
-24%4.319 kr
Før 5.720 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 75.29g
EAN: 8721158229151
Varenr.: 1685323
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl
-10%5.599 kr
Før 6.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
2Livera DK4.319 kr4.388 krKøb
3Vivas DK4.319 kr4.388 krKøb
4BoligRetning5.599 kr5.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester

PriceData har fulgt prisen på Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester i 142 dage. Laveste pris i perioden er 4.099 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 4.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.203 kr.

Den nuværende pris på 4.299 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Kontinentalseng med madras Lysegrå 190 x 140 cm Polyester de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.299 kr90 kr (2%)
4. feb. 20264.209 kr10 kr (0%)
2. feb. 20264.199 kr10 kr (0%)
1. feb. 20264.209 kr10 kr (0%)
31. jan. 20264.199 kr10 kr (0%)
29. jan. 20264.209 kr10 kr (0%)
28. jan. 20264.199 kr10 kr (0%)
17. jan. 20264.209 kr110 kr (3%)
13. jan. 20264.099 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret