Gå til hovedindhold

Boligcenter Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288317247
Pris fra 4.599 krtil 6.549 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.950 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4599 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl
-27%4.599 kr
Før 6.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne boks-madras seng er alt om moderne stil og topkomfort. Den flotte fløjlsbelægning blander enkelthed med et strejf af luksus, hvilket gør den til et super valg til ethvert nutidigt soveværelse. Det justerbare hovedgærde og den bløde fløjl gør, at det ikke kun handler om udseendet; det er også funktionelt. Perfekt til voksne, der vil have en stilfuld soveoplevelse, egner denne seng sig til alle, der værdsætter komfort uden at gå på kompromis med design. Fløjlsbetræk: Denne seng er dækket af luksuriøst fløjl, der giver en utrolig komfort. Fløjl tilføjer et luksuriøst præg til dit rum og gør din soveplads lidt mere speciel. Det er også holdbart og tåler daglig brug, mens det forbliver afslappet.Hovedgærdets funktioner: Den højdejusterbare hovedgavl gør det muligt at tilpasse sengen til din komfort. Du kan justere det, så det passer til dine behov, hvilket er perfekt til at læse eller bare hænge ud.Ramme og materiale styrke: Den solide ramme af konstrueret træ gør sengen super stabil. Den holder alt sikkert og forhindrer, at den synker, mens sin stilfulde finish passer perfekt til moderne indretning.Medium fasthed madras: Den medfølgende madras med lommefjedre har medium fasthed og fungerer godt for alle sovestile. Den former sig efter din krop og reducerer bevægelse, så du og din partner kan sove fredeligt uden at forstyrre hinanden.Pleje og vedligeholdelse: Sørg for at samle senge rammen efter manualen for at holde den stabil. Brug ikke slibende rengøringsmidler for at bevare fløjlen pæn i lang tid. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: AndetSamlede dimensioner: 203 x 200 x 88 CM (L x B x H)Madras størrelse: Kejser seng (200 cm x 200 cm eller 79" x 79")Har spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Senge og madrasserHøjdejusterbart hovedgærdeForsamling krævet: Ja

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 81.28g
EAN: 8721288317247
Varenr.: 1686574
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl
-27%4.619 kr
Før 6.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne boks-madras seng er alt om moderne stil og topkomfort. Den flotte fløjlsbelægning blander enkelthed med et strejf af luksus, hvilket gør den til et super valg til ethvert nutidigt soveværelse. Det justerbare hovedgærde og den bløde fløjl gør, at det ikke kun handler om udseendet; det er også funktionelt. Perfekt til voksne, der vil have en stilfuld soveoplevelse, egner denne seng sig til alle, der værdsætter komfort uden at gå på kompromis med design. Fløjlsbetræk: Denne seng er dækket af luksuriøst fløjl, der giver en utrolig komfort. Fløjl tilføjer et luksuriøst præg til dit rum og gør din soveplads lidt mere speciel. Det er også holdbart og tåler daglig brug, mens det forbliver afslappet.Hovedgærdets funktioner: Den højdejusterbare hovedgavl gør det muligt at tilpasse sengen til din komfort. Du kan justere det, så det passer til dine behov, hvilket er perfekt til at læse eller bare hænge ud.Ramme og materiale styrke: Den solide ramme af konstrueret træ gør sengen super stabil. Den holder alt sikkert og forhindrer, at den synker, mens sin stilfulde finish passer perfekt til moderne indretning.Medium fasthed madras: Den medfølgende madras med lommefjedre har medium fasthed og fungerer godt for alle sovestile. Den former sig efter din krop og reducerer bevægelse, så du og din partner kan sove fredeligt uden at forstyrre hinanden.Pleje og vedligeholdelse: Sørg for at samle senge rammen efter manualen for at holde den stabil. Brug ikke slibende rengøringsmidler for at bevare fløjlen pæn i lang tid. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: AndetSamlede dimensioner: 203 x 200 x 88 CM (L x B x H)Madras størrelse: Kejser seng (200 cm x 200 cm eller 79" x 79")Har spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Senge og madrasserHøjdejusterbart hovedgærdeForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel1 x Hovedgærde2 x Madras1 x Madras topper2 x LED strip Dette produkt er drevet af DC 5V, men den certificerede 5V USB-strømkilde er ikke inkluderet. Højere spænding kan forårsage overophedning og kan resultere i beskadigelse af enheden og potentiel risiko for brand.

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 200 x 200 cm
Vægt: 81.28g
EAN: 8721288317247
Varenr.: 1686574
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl
-27%4.619 kr
Før 6.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 200 x 200 cm
Vægt: 81.28g
EAN: 8721288317247
Varenr.: 1686574
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet
6.549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
2Livera DK4.619 kr4.688 krKøb
3Vivas DK4.619 kr4.688 krKøb
4BoligRetning6.549 kr6.549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet

PriceData har fulgt prisen på Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet i 124 dage. Laveste pris i perioden er 4.599 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 6.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.621 kr.

Den nuværende pris på 4.599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Kontinentalseng Med Led-lys Velour - Mørkegrøn / 200 x 200 cm / Knap tuftet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.599 kr2.100 kr (31%)
2. maj 20266.699 kr700 kr (12%)
23. apr. 20265.999 kr360 kr (6%)
16. apr. 20265.639 kr70 kr (1%)
2. apr. 20265.569 kr110 kr (2%)
30. mar. 20265.679 kr70 kr (1%)
28. mar. 20265.609 kr100 kr (2%)
26. mar. 20265.709 kr400 kr (7%)
25. mar. 20266.109 kr1.510 kr (33%)
31. jan. 20264.599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret