Gå til hovedindhold

Boligcenter Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288310675
Pris fra 4.699 krtil 4.970 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 271 kr (5% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl
-25%4.699 kr
Før 6.268 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne boks-madras seng handler om både stil og komfort, og den vil helt sikkert fange opmærksomheden i ethvert soveværelse. Den har en fløjlsoverflade, der føles luksuriøs og moderne, og den rammer præcis ind i nutidens designtrends. Rammen er lavet af solidt træ, som er både robust og stilrent. Den er en god blanding af elegance og praktisk anvendelse - genialt for dem, der vil opgradere deres soveplads uden at gå på kompromis med komforten. Blød fløjlstruktur: Denne seng er lavet af kvalitets fløjl, som føles virkelig blød og indbydende - perfekt til at slappe af. Den ser ikke bare godt ud, men giver også en hyggelig søvnoplevelse takket være fløjlstoffets rigdom.Justerbart hovedgærde: Højden på hovedgærdet kan tilpasses, så det passer til forskellige madrastyper og din egen smag. Dette giver bedre komfort, uanset om du sidder op og læser eller ligger ned til en god nats søvn.Pocket-coils madras: Madrassen har individuelt indpakkede pocket coils, som giver fantastisk støtte og minimal bevægelse, så din partner ikke forstyrrer dig om natten. Medium fastheden er perfekt til forskellige sovestile.Konstrueret træramme: Bygget til at holde, giver rammen solid støtte til madrassen og en stabil base. Dens stilfulde design passer godt til moderne indretning og er stærk nok til at sikre lang holdbarhed uden at blive skæv.Fritstående design: Boks-madrassen kan stå alene, hvilket giver dig flere muligheder for at indrette dit rum. Dette fritstående design er ideelt til at blande forskellige stilarter og layout, så du kan være kreativ med indretningen. Farve: LysegråMateriale: FløjlSamlede dimensioner: 203 x 183 x 128 CM (L x B x H)Vægt: 68.5 kgModerneSlidstærkMønsterHøjdejusterbart hovedgærdeRammemateriale: Konstrueret træmed madrasMadrasmateriale: FløjlSuper King seng (180 c...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 86.37g
EAN: 8721288310675
Varenr.: 1686120
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl
-25%4.720 kr
Før 6.288 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne boks-madras seng handler om både stil og komfort, og den vil helt sikkert fange opmærksomheden i ethvert soveværelse. Den har en fløjlsoverflade, der føles luksuriøs og moderne, og den rammer præcis ind i nutidens designtrends. Rammen er lavet af solidt træ, som er både robust og stilrent. Den er en god blanding af elegance og praktisk anvendelse - genialt for dem, der vil opgradere deres soveplads uden at gå på kompromis med komforten. Blød fløjlstruktur: Denne seng er lavet af kvalitets fløjl, som føles virkelig blød og indbydende - perfekt til at slappe af. Den ser ikke bare godt ud, men giver også en hyggelig søvnoplevelse takket være fløjlstoffets rigdom.Justerbart hovedgærde: Højden på hovedgærdet kan tilpasses, så det passer til forskellige madrastyper og din egen smag. Dette giver bedre komfort, uanset om du sidder op og læser eller ligger ned til en god nats søvn.Pocket-coils madras: Madrassen har individuelt indpakkede pocket coils, som giver fantastisk støtte og minimal bevægelse, så din partner ikke forstyrrer dig om natten. Medium fastheden er perfekt til forskellige sovestile.Konstrueret træramme: Bygget til at holde, giver rammen solid støtte til madrassen og en stabil base. Dens stilfulde design passer godt til moderne indretning og er stærk nok til at sikre lang holdbarhed uden at blive skæv.Fritstående design: Boks-madrassen kan stå alene, hvilket giver dig flere muligheder for at indrette dit rum. Dette fritstående design er ideelt til at blande forskellige stilarter og layout, så du kan være kreativ med indretningen. Farve: LysegråMateriale: FløjlSamlede dimensioner: 203 x 183 x 128 CM (L x B x H)Vægt: 68.5 kgModerneSlidstærkMønsterHøjdejusterbart hovedgærdeRammemateriale: Konstrueret træmed madrasMadrasmateriale: FløjlSuper King seng (180 cm x 200 cm eller 71" x 79")Indendørs / udendørs: Kun indendørsLeveringsindhold:1 x Sengestel1 x madras1 x madras topper1 x hovedgavl med ørerAntal varer: 1Forsamling krævet: Ja...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 180 x 200 cm
Vægt: 86.37g
EAN: 8721288310675
Varenr.: 1686120
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl
-25%4.720 kr
Før 6.288 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 180 x 200 cm
Vægt: 86.37g
EAN: 8721288310675
Varenr.: 1686120
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med madras Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl
4.970 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.699 kr4.699 krKøb
2Livera DK4.720 kr4.789 krKøb
3Vivas DK4.720 kr4.789 krKøb
4DesignShoppen4.970 kr4.970 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl i 139 dage. Laveste pris i perioden er 4.699 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 5.287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.978 kr.

Den nuværende pris på 4.699 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Kontinentalseng med hovedgærde Lysegrå 180 x 200 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.699 kr271 kr (5%)
6. apr. 20264.970 kr
3. apr. 20264.970,68 kr14,68 kr (0%)
30. mar. 20264.956 kr
29. mar. 20264.956,38 kr82,94 kr (2%)
28. mar. 20264.873,44 kr183,56 kr (4%)
25. mar. 20265.057 kr
7. mar. 20265.056,69 kr163,99 kr (3%)
4. mar. 20264.892,7 kr193,7 kr (4%)
28. jan. 20264.699 kr486 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret