Gå til hovedindhold

Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35

Pris fra 837 krtil 1.431 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 594 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 724 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 837 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Konica Minolta IUP-14Y - Printer-billedenhed Gul
837 kr
Til butik
Konica Minolta IUP-14Y - Printer-billedenhed Gul billede

Produktinformation

Gul, original, printer-billedenhed, for bizhub C35, C35P

Produktspecifikationer

Kategori: Blaek Toner Forbrugsstoffer
Artikel nr.: A0WG08J
EAN: 0039281053573
Varenr.: 2403921
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Konica Minolta IUP-14Y Gul Tromle Enhed Original
1.020 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Konica Minolta Tromle gul IUP-14Y Modsvarer: N/A
1.225 kr
Til butik
Konica Minolta Tromle gul IUP-14Y Modsvarer: N/A billede

Produktinformation

Tromleenheden er en central del i din printer. Det er på tromlen, billedet skabes først, for derefter at blive overført enten direkte til papiret (sort/hvid printer) eller til papiret via printerens bælteenhed (farveprinter). Helt kort fortalt, så sker der det, at en laserstråle tegner det billede, der skal udskrives, linje for linje på tromlen. Hvert punkt på tromlen, der rammes af laserstrålen, får en elektrisk ladning, der tiltrækker tonerpulveret. Når billedet på tromlen roterer forbi fremkalderrullen, (der er dækket med tonerpulveret), så overføres pulveret til de ladede punkter på tromlen. Man kan sige, at billedet fremkaldes i dette trin. Derefter roterer billedet videre, forbi papiret eller bælteenheden, som til gengæld har fået en endnu stærkere elektrisk ladning end tromlen, og dermed overføres pulveret/billedet hertil i stedet. Udskriften er færdig, når papiret har passeret forbi fikseringsenheden, hvor pulveret smeltes fast i papiret. Bemærk, at tromleenheden ikke indeholder noget tonerpulver og derfor ikke bør forveksles med tonerkassetten. Tromlen er lysfølsom og bør ikke udsættes for direkte sollys eller anden form for belysning. Opbevares i uåbnet emballage indtil brug. Tromleenheden holder længere end tonerkassetten. Generelt, kan du benytte flere tonerkassetter i printeren, før du skal udskifte tromleenheden. Passer til følgende printere: Bizhub C 35;Bizhub C 35 P;Bizhub C25...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Toner
EAN: 0039281053573
Varenr.: IUP-14Y
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35
-0%1.431 kr
Før 1.431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK837 kr876 krKøb
2Tonerland.dk1.020 kr1.020 krKøb
3InkClub DK1.225 kr1.225 krKøb
4Dustin DK1.431 kr1.517,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35

PriceData har fulgt prisen på Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 724 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 1.250 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 821 kr.

Den nuværende pris på 837 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 66 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for Konica Minolta Tromle Gul Iup-14y 20k - Bizhub C35 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026837 kr124 kr (13%)
24. maj 2026961 kr4 kr (0%)
23. maj 2026957 kr6 kr (1%)
21. maj 2026951 kr90 kr (10%)
10. maj 2026861 kr5 kr (1%)
8. maj 2026866 kr5 kr (1%)
7. maj 2026871 kr4 kr (0%)
6. maj 2026875 kr47 kr (6%)
5. maj 2026828 kr26 kr (3%)
3. maj 2026802 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret