Gå til hovedindhold

KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm)

KnipexRedskaberEAN: 4003773046813
Pris fra 265 krtil 439 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 255 kr 29. apr.

Sammenlign priser på KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 265 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 72 11 160 tang Diagonal tang
265 kr
Til butik
Knipex 72 11 160 tang Diagonal tang billede

Produktinformation

Knipex 72 11 160. Type: Diagonal tang, Materiale: Krom-vanadium-stål, Håndtag, materiale: Plast. Længde: 160 mm, Vægt: 156 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 72 11 160
EAN: 4003773046813
Varenr.: 997124947
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm)
282 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Skævbider til kunststof betrukket med kunststof 160 mm
282 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKÆVBIDER TIL KUNSTSTOF
318,29 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Skævbider Til Kunststof
322 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skævbider 72 02 160 til kunststof
-26%327,84 kr
Før 443,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Skævbider Til Kunststof
338,55 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Skævbider til kunststof
347,5 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tængesaks/diagonaltang Knipex 160 mm - til plast
-2%419 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tængesaks/diagonaltang Knipex 160 mm - til plast
-2%439 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK265 kr265 krKøb
2CS MEGASTORE DK282 kr321 krKøb
3Proshop DK282 kr321 krKøb
4EL-GROSSISTEN318,29 kr318,29 krKøb
5Elvvs.dk322 kr322 krKøb
6Globaltools.dk327,84 kr327,84 krKøb
7Billigelogvvs.dk338,55 kr338,55 krKøb
8MaintainIt347,5 kr347,5 krKøb
9Boligcenter DK419 kr419 krKøb
10Vivas DK439 kr518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm)

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm) i 172 dage. Laveste pris i perioden er 255 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 271 kr.

Den nuværende pris på 265 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for KNIPEX side cutters 72 11 160, for plastic, cutting pliers (red, length 160mm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026265 kr1 kr (0%)
7. maj 2026264 kr4 kr (2%)
1. maj 2026260 kr4 kr (2%)
30. apr. 2026256 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026255 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026258 kr2 kr (1%)
27. apr. 2026256 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026257 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026258 kr3 kr (1%)
21. apr. 2026261 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret