Gå til hovedindhold

KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²

KnipexRedskaberEAN: 4003773085997
Pris fra 699 krtil 999,16 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 300,16 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 636 kr 12. mar.

Sammenlign priser på KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex Precistrip16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²
699 kr
Til butik
Knipex Precistrip16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² billede

Produktinformation

Hurtig og præcis afisolering, fra fine og fleksible til massive kabler. Enkel og præcis afisolering af fintrådede til massive runde kabler inden for et kapacitetsområde fra 0,08 til 16 mm², med blot en enkelt tang. Godt greb med halvrunde metalholdekæber...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 0,08-16 mm²
EAN: 4003773085997
Varenr.: 881771561
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex Precistrip16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²
739 kr
Til butik
Knipex Precistrip16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Håndværktøj
EAN: 4003773085997
Varenr.: 881771561
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX PreciStrip16 - Kabelsaks
750 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex Precistrip16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²
779 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Afisoleringstang aut. 0,8-16mm2 12 52 195mm SB
-25%790,31 kr
Før 1.053,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Aflodningstang KNIPEX PreciStrip 16 - sort/rød
859 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Aflodningstang KNIPEX PreciStrip 16 - sort/rød
879 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²
999,16 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj699 kr699 krKøb
2LavprisEl739 kr739 krKøb
3CS MEGASTORE DK750 kr789 krKøb
4Greenline779 kr779 krKøb
5Globaltools.dk790,31 kr790,31 krKøb
6Boligcenter DK859 kr859 krKøb
7Vivas DK879 kr958 krKøb
8EL-GROSSISTEN999,16 kr999,16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm²

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² i 184 dage. Laveste pris i perioden er 612 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 739 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 653 kr.

Den nuværende pris på 699 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for KNIPEX PRECISTRIP 16 automatisk afisoleringstang, 0,08-16 mm² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026699 kr9 kr (1%)
9. maj 2026690 kr49 kr (7%)
8. maj 2026739 kr49 kr (7%)
7. maj 2026690 kr19 kr (3%)
2. maj 2026709 kr10 kr (1%)
17. apr. 2026699 kr10 kr (1%)
14. apr. 2026709 kr4 kr (1%)
10. apr. 2026705 kr25 kr (4%)
9. apr. 2026680 kr33 kr (5%)
6. apr. 2026647 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret