Gå til hovedindhold

Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501

HultaforsRedskaberIndstillelig målepindKloak- og anlægsarbejdeEAN: 7317844025018

Hultafors APK 100 kloakvaterpas med indstillelig målepind og slagfast bloklibelle. Perfekt til præcis hældningsmåling ved kloak- og anlægsarbejde. Læs mere

Pris fra 1.779 krtil 3.050 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.271 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.744 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1779 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors kloakvaterpas 1000mm apk100
1.779 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hultafors 100cm kloakvaterpas i aluminimum
1.779 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors kloakvaterpas APK 100cm
1.999 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hultafors kloakvaterpas APK 100
2.273,31 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501
2.277 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kloakvaterpas 1000 mm APK100
-32%2.278,34 kr
Før 3.326,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hultafors kloakvaterpas 100 cm
-10%2.339 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hultafors Kloakvaterpas 1000 mm
2.350 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hultafors APK 100 kloakvaterpas
3.050 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.779 kr1.779 krKøb
2LavprisVærktøj1.779 kr1.779 krKøb
3Greenline1.999 kr1.999 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.273,31 kr2.273,31 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.277 kr2.277 krKøb
6Globaltools.dk2.278,34 kr2.278,34 krKøb
7BilligVVS DK2.339 kr2.339 krKøb
8Elvvs.dk2.350 kr2.350 krKøb
9Specialbutikken3.050 kr3.050 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hultafors Kloakvaterpas APK 100

Hultafors

Hultafors APK 100 kloakvaterpas med indstillelig målepind og slagfast bloklibelle. Perfekt til præcis hældningsmåling ved kloak- og anlægsarbejde.

• vaterpas
• kloakvaterpas
• måleværktøj
• hultafors vaterpas
• anlægsværktøj
• byggeværktøj
• professionelt vaterpas
• Kloak- og anlægsarbejde
• Indstillelig målepind

Beskrivelse

Hultafors APK 100 kloakvaterpas er et professionelt måleværktøj designet til præcis hældningsmåling ved kloak- og anlægsarbejde. Vaterpasset er fremstillet i robust aluminiumsprofil (50x24 mm) og udstyret med en indstillelig målepind med gradering op til 10% hældning. Den slagfaste bloklibelle har en radie på 200 mm, hvilket giver en følsomhed på 10 mm/m og en tolerance på ±0,5 mm/m i normal position. Vaterpasset er også udstyret med vagelibelle med forstørrelsesglas og selvlysende reflektor for optimal aflæsning under alle arbejdsforhold. Konstruktionen er modstandsdygtig overfor temperaturændringer og ultraviolet lys, mens den antistatiske væske sikrer optimal boblebevægelse. Med en længde på 100 cm og vægt på ca. 740 g er det ideelt til kloakarbejde, indkørsler og terrasser.

Specifikationer

ean:7317844025018
vægt:740 g/m
profil:50x24 mm
længde:100 cm
materiale:Aluminium
målepind:Indstillelig op til 10% hældning
tolerance:±0,5 mm/m
følsomhed:10 mm/m
varenummer:402501
libelletype:Slagfast bloklibelle
uv_modstand:Ja
vagelibelle:Med forstørrelsesglas og selvlysende reflektor
libellens_radie:200 mm
temperaturmodstand:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er den maksimale hældning som vaterpasset kan måle?

APK 100 kan måle hældninger op til 10% med sin indstillelige målepind med præcis gradering.

Er vaterpasset modstandsdygtigt over for vejrforhold?

Ja, det er konstrueret til at modstå temperaturændringer og ultraviolet lys, hvilket gør det velegnet til udendørs brug.

Hvad bruges vagelibellen med forstørrelsesglas til?

Vagelibellen med forstørrelsesglas og selvlysende reflektor gør det lettere at aflæse præcise målinger, især under dårlige lysforhold.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501

PriceData har fulgt prisen på Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501 i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.743 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.795 kr.

Den nuværende pris på 1.779 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Kloakvaterpas, 1000 mm - APK 100, Hultafors 402501 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.779 kr35 kr (2%)
25. mar. 20261.744 kr35 kr (2%)
24. mar. 20261.779 kr1 kr (0%)
23. mar. 20261.778 kr34 kr (2%)
21. mar. 20261.744 kr34 kr (2%)
20. mar. 20261.778 kr35 kr (2%)
14. feb. 20261.743 kr120 kr (6%)
13. feb. 20261.863 kr120 kr (7%)
5. feb. 20261.743 kr120 kr (6%)
3. feb. 20261.863 kr120 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret