Gå til hovedindhold

Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm

KlaukeTængerEAN: 4012078027939
Pris fra 376 krtil 585 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 209 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 360 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 376 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Klauke K35 tylletang, 10 - 35 mm²
376 kr
Til butik
Klauke K35 tylletang, 10 - 35 mm² billede

Produktinformation

Pressetang til dornpresning af tyller Med dette mekaniske værktøj til ledningstyller kan du presse ledninger fra 10 til 35 mm² i tykkelse. Tangen har et ergonomisk håndtag, og har en tydelig markering der angiver hvilket tværsnit du skal bruge når ledning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Håndværktøj
Farve: blue/yellow
Størrelse: 230 mm
EAN: 4012078027939
Varenr.: 7997779230
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Klauke Tylletang K35 10-35MM2
376 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PRESSETANG TERMINALRØR 10-35
391,79 kr
Til butik
PRESSETANG TERMINALRØR 10-35 billede

Produktinformation

Klauke K35 Dornpresning til rund klemåbning;Til store tværsnit op til 35 mm²; Én presseprofil pr. tværsnit;Sideværts muffeindføring (sidepresning);Enkel og sikker: Nøjagtig tværsnitstildeling med permanent markering på profilskiverne;Ergonomisk formet hån...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4012078027939
Varenr.: 15842704654671
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Klauke K35 tylletang, 10 - 35 mm²
399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tylletang K35 10-35MM2
402 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm
403 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Klauke K35 tylletang, 10 - 35 mm²
459 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pressetang terminalrør 10-35
467,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tylletang K35 10-35MM2
585 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl376 kr376 krKøb
2Proshop DK376 kr415 krKøb
3EL-GROSSISTEN391,79 kr391,79 krKøb
4LavprisVærktøj399 kr399 krKøb
5CS MEGASTORE DK402 kr441 krKøb
6WATTOO.DK403 kr403 krKøb
7Greenline459 kr459 krKøb
8MaintainIt467,5 kr467,5 krKøb
9Elvvs.dk585 kr585 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm

PriceData har fulgt prisen på Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 319 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 402 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 363 kr.

Den nuværende pris på 376 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Klauke K35 pressetang, terminalrr - 10 til 35 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026376 kr26 kr (6%)
30. maj 2026402 kr1 kr (0%)
27. maj 2026401 kr1 kr (0%)
26. maj 2026402 kr1 kr (0%)
25. maj 2026401 kr1 kr (0%)
19. maj 2026402 kr26 kr (7%)
14. maj 2026376 kr1 kr (0%)
11. maj 2026375 kr1 kr (0%)
9. maj 2026376 kr1 kr (0%)
1. maj 2026375 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret