Gå til hovedindhold

KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød

Pris fra 1.079 krtil 1.590 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 511 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.072 kr 7. maj

Sammenlign priser på KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1079 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KitchenAid 5KHBV83EER Stavblender Empire-rød
1.079 kr
Til butik
KitchenAid 5KHBV83EER Stavblender Empire-rød billede

Produktinformation

KitchenAid 5KHBV83EER - Stavblender - 180 W - empire-rød

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Artikel nr.: 5KHBV83EER
EAN: 5413184907372
Varenr.: 1000640316
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød
1.189 kr
Til butik
KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød billede

Produktinformation

Alsidig stavblender til hverdagens madlavningKitchenAid 5KHBV83 er en kraftfuld og brugervenlig stavblender, der gør det let at blende supper, pureer og smoothies direkte i gryden eller kanden. Med op til 11.600 omdr./min. og et 4-bladet rustfrit stålknivsystem får du en jævn og indbydende konsistens, uanset om du hakker, pisker eller blender.Gennemført design og praktisk tilbehørDet ergonomiske håndtag med knapper giver sikker kontrol, mens den aftagelige knivenhed gør rengøringen enkel. Sættet rummer en 1 l kande samt tilbehør til hakkefunktion og piskeris, så du kan klare alt fra urter og nødder til flødeskum. Dele tåler opvaskemaskine, og materialerne er uden BPA.Type: StavblenderFarve: RødEffekt: 180 WStrømkilde: AC, 220–240 V, 50–60 HzHastigheder: 825–11.600 o/minKande: 1 lSkålkapacitet: 1 lKnive: 4, rustfrit stålAftagelig knivenhed: JaOpvaskemaskinesikre dele: JaLedningslængde: 1,53 mMateriale – hus: PlastBredde × dybde × højde: 9,0 × 6,3 × 41,4 cmVægt: 0,935 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Kategori: Blendere
Vægt: 2.93g
EAN: 5413184907372
Varenr.: 2135286
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød
1.209 kr
Til butik
KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Kategori: Blendere
Vægt: 2.93g
EAN: 5413184907372
Varenr.: 2135286
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
KitchenAid KitchenAid stavblender sæt Empire red
1.590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.079 kr1.079 krKøb
2Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
3Vivas DK1.209 kr1.288 krKøb
4KitchenTime DK1.590 kr1.590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød

PriceData har fulgt prisen på KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød i 181 dage. Laveste pris i perioden er 971 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.154 kr.

Den nuværende pris på 1.079 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for KitchenAid 5KHBV83 stavblender 1 l - 180 W - rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.079 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.080 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.078 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.077 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.078 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.075 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.074 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.073 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.075 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.074 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret