Gå til hovedindhold

Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort

KitchenAidEAN: 8003437645662
Pris fra 1.198 krtil 1.469 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 271 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.045 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1198 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KitchenAid 5KEK1701EBM Elkedel 1,7l 2400W Sort
1.198 kr
Til butik
KitchenAid 5KEK1701EBM Elkedel 1,7l 2400W Sort billede

Produktinformation

KitchenAid 5KEK1701EBM. Vandtank volumen: 1,7 L. Strøm: 2400 W. Produktfarve: Sort, Husmateriale: Plast, Rustfrit stål, Justerbar termostat. Ledningsfri. Filtrering

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Artikel nr.: 5KEK1701EBM
EAN: 8003437645662
Varenr.: 1001963996
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KitchenAid Elkedel 5KEK1701EBM electric kettle - Sort - 2400 W
1.268 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
KitchenAid 5KEK1701EBM El-kedel, mat sort
1.363 kr
Til butik
KitchenAid 5KEK1701EBM El-kedel, mat sort billede

Produktinformation

1,7-liters elkedel med justerbar temperatur og interiør i børstet rustfrit stålKog hurtigt vand, når du vil lave f.eks. te, kaffe eller grødJusterbar temperatur, 1,7-liters kedel med justerbar temperatur og interiør i børstet rustfrit stål, Kog hurtigt vand, når du vil lave te, kaffe, grød osv. Justerbar temperatur, Opvarmer hurtigt og lydløst vand til den ønskede temperatur (50-100 °C), Automatisk opvarmningsteknologi, Sørger for at koge vandet og slukke for apparatet bagefter, Enkeltvægget gryde i rustfrit stål og førsteklasses tud, der ikke drypper vand, Effektiv, holdbar og nem at bruge. Hurtig og kontrolleret hældning. Aftageligt og vaskbart kalkfilter, 360° drejelig base og hængslet låg med trykknap, Nem rengøring og flytning af komfuret. Det er hurtigt og bekvemt at fylde kedlen. Vandstandsmåler, Sikrer et fuldt fyldningsniveau. Du får altid opvarmet den rigtige mængde vand. Standard udstyr, 1,7-liters, kedel: Den store størrelse giver dig mulighed for at koge vand til flere kopper. Kan ikke vaskes i maskine. Sokkel, og netledning: Opbevaringsrummet til ledningen forhindrer, at ledningen ligger på køkkengulvet. Låg, med knap, : Med lågets udløserknap kan du fylde kedlen hurtigt og nemt. Aftageligt kalkfilter: Filtrerer aflejringer af kedelsten ud og efterlader renere vand. Rengøres med varmt vand og en blød børste eller klud. Tekniske specifikationer, Effekt 2 000-2 400 W, Vandkedelkapacitet 1,7 l, Materiale rustfrit stål, Indvendigt materiale, Rustfrit stål, Temperaturområde 50-100° C, Produktmål (H x L x B) 25,6 × 21,8 × 16,3 cm, Vægt 1,3 kg, Kabellængde 71 cm, Enkeltvægget, Temperaturjustering hver 10. grad, Temperaturområde 50-100° C, Ring med indikatorlys, Klar-signaltone, Trådløs betjening og 360° drejelig base, Aftageligt kalkfilter, Låg med trykknap, Tænd/sluk-knap, Anti-kog tør funktion, Aftagelig bakke og opbevaring af netledning under bakken, Vindue til vandtank, Dele, der ikke kan maskinvaskes, 1,7 liter, Temperaturkontrol 50-100 °C, Automatisk opvarmningsteknologi, 360° roterende chassis, Vandstandsmåler, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Kategori: Elkedel
EAN: 8003437645662
Varenr.: C70115
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort
-19%1.379 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort
-19%1.399 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
KitchenAid 5KEK1701EBM Elkedel 1,7l 2400W Sort
1.469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.198 kr1.198 krKøb
2Proshop DK1.268 kr1.268 krKøb
3Teknikproffset DK1.363 kr1.422 krKøb
4Boligcenter DK1.379 kr1.379 krKøb
5Vivas DK1.399 kr1.468 krKøb
6Ultrashop1.469 kr1.469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort

PriceData har fulgt prisen på Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.045 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.381 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.214 kr.

Den nuværende pris på 1.198 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Elkedel KitchenAid 1,7 l - justerbar temperatur, 2.400 W, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.198 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.207 kr2 kr (0%)
2. maj 20261.205 kr4 kr (0%)
30. apr. 20261.209 kr29 kr (2%)
29. apr. 20261.180 kr9 kr (1%)
28. apr. 20261.189 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.190 kr27 kr (2%)
24. apr. 20261.163 kr8 kr (1%)
23. apr. 20261.171 kr1 kr (0%)
22. apr. 20261.172 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret