Gå til hovedindhold

Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5"

KioxiaHarddiskeEAN: 4582563851856
Pris fra 648 krtil 849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 560 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 648 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KIOXIA EXCERIA SSD 480GB 2.5" SATA-600
648 kr
Til butik
KIOXIA EXCERIA SSD 480GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

KIOXIA EXCERIA - SSD - 480 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: KIOXIA
Artikel nr.: LTC10Z480GG8
EAN: 4582563851856
Varenr.: 995929085
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5"
703 kr
Til butik
Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 480 GB, intern, overførselshastighed: 555 MB/s (læs) / 540 MB/s (skriv), IOPS: 82000 IOPS (læs) / 88000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Kioxia
Kategori: SSD
Artikel nr.: LTC10Z480GG8
EAN: 4582563851856
Varenr.: 2857836
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Kioxia Exceria 480 GB SATA III TLC
829 kr
Til butik
SSD 2,5" Kioxia Exceria 480 GB SATA III TLC billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SSD-lagring til din bærbareOpgrader din computer med Kioxia Exceria 480 GB og mærk forskellen i opstart, indlæsning og filoverførsel. Denne 2,5" SATA SSD er skabt til dig, der ønsker en responsiv oplevelse i hverdagen - fra kontoropgaver til billeder og spil. Med læsehastigheder op til 555 MB/s og skrivehastigheder op til 540 MB/s får du et solidt løft i ydeevne sammenlignet med traditionelle harddiske.Designet til pålidelighed og effektiv driftExceria-serien bruger TLC-flash og understøtter TRIM samt DevSlp, så strømforbruget holdes nede, når systemet hviler. Den er robust i drift med op til 1.500 G stødmodstand og er optimeret til bærbare computere. Med en TBW-rating på 120 og en MTBF på 1.500.000 timer er den et sikkert valg til daglig brug.Formfaktor: 2,5"Kapacitet: 480 GBInterface: Serial ATA III, 6 Gbit/sLæsehastighed: 555 MB/sSkrivehastighed: 540 MB/sRandom read (4K): 82.000 IOPSRandom write (4K): 88.000 IOPSFlash-type: TLCTRIM og DevSlp: JaTBW: 120MTBF: 1.500.000 timerStrømforbrug (gennemsnit/tomgang): 1,6 WDriftsspænding: 5 VDriftstemperatur: 0 – 65 °COpbevaringstemperatur: −40 – 85 °CDriftsvibration: 20 GDriftsstød: 1.500 GB × D × H: 70,1 × 100,5 × 7,2 mmVægt: 45,6 gKomponent til: Laptop...

Produktspecifikationer

Mærke: Kioxia
Kategori: Lagring
Vægt: 0.1g
EAN: 4582563851856
Varenr.: 1893668
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
KIOXIA EXCERIA SSD 480GB 2.5 SATA-600
839 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Kioxia Exceria 480 GB SATA III TLC
849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK648 kr648 krKøb
2Proshop DK703 kr742 krKøb
3Boligcenter DK829 kr829 krKøb
4Ultrashop839 kr839 krKøb
5Vivas DK849 kr928 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5"

PriceData har fulgt prisen på Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" i 185 dage. Laveste pris i perioden er 314 kr (registreret d. 29. november 2025), højeste er 686 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 517 kr.

Den nuværende pris på 648 kr er 25% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Kioxia EXCERIA SATA SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026648 kr4 kr (1%)
13. maj 2026652 kr4 kr (1%)
9. maj 2026648 kr19 kr (3%)
8. maj 2026629 kr6 kr (1%)
26. apr. 2026623 kr25 kr (4%)
25. apr. 2026648 kr25 kr (4%)
22. apr. 2026623 kr6 kr (1%)
20. apr. 2026629 kr9 kr (1%)
18. apr. 2026638 kr11 kr (2%)
17. apr. 2026649 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret