Gå til hovedindhold

Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå

KingstonIsenkramEAN: 0740617328424
Pris fra 5.184 krtil 5.561 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 377 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.916 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5184 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston IronKey Vault Privacy 80 - 1.9TB - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 1
5.184 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 80 - 1.9TB - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1.92 TB, ekstern, overførselshastighed: 250 MB/s (læs) / 250 MB/s (skriv), USB 3.2 Gen 1 tilslutning, hardware kryptering: 256 bit, farve: blå -Unique Intuitive Touch Screen

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: IKVP80ES/1920G
EAN: 0740617328424
Varenr.: 3082933
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 1960GB IronKey Vault Privacy 80 XTSAES 256bit Encrypt Ext.SSD
5.184 kr
Til butik
Kingston 1960GB IronKey Vault Privacy 80 XTSAES 256bit Encrypt Ext.SSD billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 80 External SSD, 1920GB, blue, Kingston IronKey Vault Privacy 80 External SSD is Kingston’s first innovative OS-independent hardware-encrypted external SSD with touch-screen for data protection. VP80ES safeguards against Brute Force attacks and BadUSB with digitally-signed firmware. Brute Force attack protection crypto-erases the drive if the Admin and User passwords are entered incorrectly 15 times* in a row by default. The drive is FIPS 197 certified with XTS-AES 256-bit encryption using a Common Criteria EAL5+ (CC EAL5+) certified secure microprocessor, and is TAA compliant. FIPS 197 Certified with XTS-AES 256-bit Encryption, Unique Intuitive Touch-screen, Multi-Password (Admin/User) Option with PIN/Passphrase modes, Configurable Password Rules, Dual Read-Only (Write Protect) Modes for Malware Protection.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 0740617328424
Varenr.: C16917
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston IronKey Vault Privacy SSD 80 1920GB USB 3.2 Gen 1
5.464 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå
-0%5.561 kr
Før 5.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.184 kr5.184 krKøb
2Teknikproffset DK5.184 kr5.233 krKøb
3CompuMail DK5.464 kr5.464 krKøb
4Dustin DK5.561 kr5.647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå

PriceData har fulgt prisen på Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.142 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 5.430 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.574 kr.

Den nuværende pris på 5.184 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Kingston Technology Ironkey 1920gb Vault Privacy 80 Xts-aes 256-bit Krypteret Ekstern Ssd Usb-c Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20265.184 kr11 kr (0%)
31. maj 20265.195 kr18 kr (0%)
30. maj 20265.213 kr17 kr (0%)
29. maj 20265.196 kr56 kr (1%)
24. maj 20265.252 kr2 kr (0%)
23. maj 20265.254 kr6 kr (0%)
22. maj 20265.260 kr6 kr (0%)
21. maj 20265.266 kr9 kr (0%)
19. maj 20265.275 kr60 kr (1%)
14. maj 20265.215 kr49 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret