Gå til hovedindhold

Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå

KingstonIsenkramEAN: 0740617338867
Pris fra 2.589 krtil 2.999 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 410 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.487 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2589 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå
2.589 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå billede

Produktinformation

Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C - USB flashdrive - krypteret - 512 GB - USB 3.2 Gen 1 - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IKVP50C/512GB
EAN: 0740617338867
Varenr.: 1001675264
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 512GB - USB Stick
2.926 kr
Til butik
Kingston IronKey Vault Privacy 50 (USB-C 3.2) - 512GB - USB Stick billede

Produktinformation

USB-stick, 512 GB, USB 3.1 Gen 1 USB-C tilslutning, overførselshastighed op til 310MB/s (læs) / op til 250MB/s (skrive), 256 bit (AES) kryptering / 256 (FIPS), beskyttende hætte, farve: blå - Kingston IronKey Vault Privacy 50-serien er premium USB Type-A- og USB Type-C-drev, der leverer sikkerhed i enterprise-klassen med FIPS 197-certificeret AES 256-bit hardwarekryptering i XTS-tilstand, inklusive beskyttelse mod BadUSB via digitalt signeret firmware og mod brute force-adgangskodeangreb. VP50 er penetrationstestet (pen-testet) for sikkerhed i enterprise-klassen. Da den tilbyder krypteret lagring under brugerens fysiske kontrol, er VP50-serien overlegen i forhold til at bruge internettet og cloud-tjenester til at beskytte data. FIPS 197-certificeret med XTS-AES 256-bit kryptering Beskyttelse mod brute force- og BadUSB-angreb Pen-testet for sikkerhed i enterprise-klassen Mulighed for flere adgangskoder med kompleks/ny adgangssætnings-tilstand Dobbelt skrivebeskyttelsesindstillinger (Read-Only) Lokal administration af drev til små og mellemstore virksomheder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: USB Stick
Artikel nr.: IKVP50C/512GB
EAN: 0740617338867
Varenr.: 3431505
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ironkey Vault Privacy 50c 512gb Usb-c Sort, Blå
2.999 kr
Til butik
Kingston Ironkey Vault Privacy 50c 512gb Usb-c Sort, Blå billede

Produktinformation

512 GB og USB-C understøtter hurtige filoverførsler med høj kapacitet AES-256 XTS hardwarekryptering og FIPS 197 beskytter data PIN-adgang, admin- og brugerroller samt beskyttelse mod brute-force reducerer risikoen Skrivebeskyttelseskontakt og skrivebeskyttet tilstand forhindrer utilsigtede ændringer IPX8 vandtæt ned til 1,2 m, hætte og nøglering giver ekstra holdbarhed under transport...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Krypterede USB-sticks
Artikel nr.: IKVP50C/512GB
EAN: 0740617338867
Varenr.: 5020051035

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.589 kr2.589 krKøb
2Proshop DK2.926 kr2.926 krKøb
3Dustin DK2.999 kr3.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå

PriceData har fulgt prisen på Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 2.962 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.457 kr.

Den nuværende pris på 2.589 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Kingston IronKey Vault Privacy 50C IKVP50C 512GB USB 3.2 Gen 1 Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.589 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.590 kr5 kr (0%)
20. maj 20262.585 kr129 kr (5%)
13. maj 20262.714 kr177 kr (6%)
12. maj 20262.891 kr177 kr (7%)
8. maj 20262.714 kr4 kr (0%)
6. maj 20262.718 kr182 kr (6%)
5. maj 20262.900 kr182 kr (7%)
2. maj 20262.718 kr6 kr (0%)
30. apr. 20262.724 kr179 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret