Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Pris fra 2.781 krtil 3.373 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 592 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.638 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2781 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
2.781 kr
Til butik
Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktspecifikationer

Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: SFYRD/2000G
EAN: 0740617324464
Varenr.: 7730907
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY SSD Renegade 2TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
2.782 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - Kingston FURY Renegade 2 TB PCIe 4.0
-16%3.099 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - Kingston FURY Renegade 2 TB PCIe 4.0 billede

Produktinformation

Kingston FURY Renegade - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - integreret kølelegeme - for Intel Next Unit of Computing 12 Pro Kit - NUC12WSKi5GenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: NVM Express (NVMe)Phison E18 controllerPS5-kompatibelEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 3.5 mmIntegreret kølelegeme: JaKapacitet: 2 TBModel: M.2 2280NAND Flashhukommelses-type: 3D triple-level cell (TLC)Vægt: 9.7 gPræstation4KB Random Read: 1000000 IOPS4KB Random Write: 1000000 IOPSIntern datahastighed: 7300 MBps (læs) / 7000 MBps (skriv)SSD-udholdenhed: 2 PBDriftssikkerhedMTBF (forventet tid mellem fejl): 1800000 timerEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe) - M.2 CardKompatibel bås: M.2 2280EffektStrømforbrug: 5 mW (ledig) | 0.36 Watt (gennemsnitlig) | 2.8 Watt (læs) | 9.9 Watt (skriv)DiversePakkedetaljer: HængekortProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMiljømæssige paramet...

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.03g
EAN: 0740617324464
Varenr.: 1812180
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - Kingston FURY Renegade 2 TB PCIe 4.0
-16%3.119 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY SSD Renegade 2TB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
3.119 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 2000G FURY RENEGADE M.2 2280
3.373 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.781 kr2.781 krKøb
2CompuMail DK2.782 kr2.782 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.188 krKøb
5Ultrashop3.119 kr3.119 krKøb
6Teknikproffset DK3.373 kr3.422 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.629 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 3.339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.933 kr.

Den nuværende pris på 2.781 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston | FURY Renegade - SSD - 2TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.781 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.782 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.781 kr12 kr (0%)
28. maj 20262.793 kr13 kr (0%)
27. maj 20262.806 kr35 kr (1%)
26. maj 20262.771 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.782 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.794 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.805 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.817 kr132 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret