Gå til hovedindhold

Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort

KingstonRAMEAN: 0740617331653
Pris fra 2.375 krtil 4.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.044 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2375 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Impact DDR5 5600MHz 32GB
2.375 kr
Til butik
Kingston FURY Impact DDR5 5600MHz 32GB billede

Produktinformation

Kingston FURY Impact DDR5 5600MHz 32GB - 1x32GB, CL40, 16Gbit, SO-DIMM - PC-komponenter Hukommelse (RAM)

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: PC-komponenter
Artikel nr.: KF556S40IB-32
EAN: 0740617331653
Varenr.: 1224258
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Impact DDR5 32GB 5600MHz CL40 On-die ECC SO-DIMM 262-PIN
3.419 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort
3.610 kr
Til butik
Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 1 x 32GB (Single Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, farve: black - Din bærbare computer eller small-form-factor-maskine kan nu få glæde af den nyeste, avancerede hukommelsesteknologi med Kingston FURY Impact DDR5. Med Intel XMP 3.0-certificerede SODIMM-kits med kapaciteter på op til 64 GB pakker Kingston FURY Impact DDR5 alle de forbedrede DDR5-funktioner ind i et slankt og kompakt format. På Plug N Play-aktiverede moduler overclocker Kingston FURY Impact DDR5 automatisk og giver dit system et ydeevneløft uden behov for at aktivere en profil. Moduler med XMP 3.0-profiler kan overclocke til den højeste publicerede frekvens, op til 6400MT/s, ved at vælge profilen i BIOS-indstillingerne. Kraftfuld DDR5 SODIMM-ydeevne: Med en begyndelseshastighed på 4800MT/s er DDR5 50 % hurtigere end DDR4 og giver et løft i gaming, rendering og multitasking. Plug N Play automatisk overclocking: Kingston FURY Impact DDR5's PnP-moduler overclocker automatisk til den højeste angivne hastighed. Intel XMP 3.0-certificeret: Maksimér hukommelsesydelsen med avancerede, foroptimerede timings, hastighed og spænding til overclocking. Lavt strømforbrug, øget effektivitet: Hold dit system køligt og effektivt med Kingston FURY Impact DDR5's lave strømforbrug. Forbedret stabilitet med on-die ECC: Bevar dataintegriteten selv ved overclocking-hastigheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF556S40IB-32
EAN: 0740617331653
Varenr.: 3136912
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til laptop Kingston FURY Impact 32 GB DDR5 5600 MT/s CL40 SO-DIMM
4.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til laptop Kingston FURY Impact 32 GB DDR5 5600 MT/s CL40 SO-DIMM
4.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK2.375 kr2.375 krKøb
2CompuMail DK3.419 kr3.419 krKøb
3Proshop DK3.610 kr3.610 krKøb
4Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
5Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.344 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 3.350 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.033 kr.

Den nuværende pris på 2.375 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Kingston FURY Impact DDR5-5600 - 32GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20262.375 kr975 kr (29%)
1. maj 20263.350 kr103 kr (3%)
28. mar. 20263.247 kr125 kr (4%)
26. mar. 20263.122 kr26 kr (1%)
13. mar. 20263.148 kr1 kr (0%)
21. feb. 20263.147 kr52 kr (2%)
13. feb. 20263.095 kr30 kr (1%)
12. feb. 20263.125 kr1 kr (0%)
11. feb. 20263.124 kr1 kr (0%)
9. feb. 20263.123 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret