Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

KingstonRAMEAN: 0740617343403
Pris fra 6.842 krtil 8.299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.457 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.490 kr 23. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6842 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 64GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
6.842 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 64GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF560C30BBEK2-64
EAN: 0740617343403
Varenr.: 1002156669
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort
7.309 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Beast Expo/xmp 64gb 6000mt/s Ddr5 288-pin Dimm
7.499 kr
Til butik
Kingston Fury Beast Expo/xmp 64gb 6000mt/s Ddr5 288-pin Dimm billede

Produktinformation

Højhastigheds DDR5 6000 MT/s CL30 forbedrer multitasking og indlæsningstider for apps 64 GB kit, 2 x 32 GB moduler, muliggør større datasæt og virtuelle maskiner AMD EXPO-understøttelse gør overclocking enklere, optimerede profiler reducerer opsætningstiden On-Die ECC forbedrer dataintegriteten til kritiske arbejdsbelastninger Køleribsdesign holder modulerne kølige, den slanke profil passer i de fleste DIMM-slots...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: DIMM DDR5
Artikel nr.: KF560C30BBEK2-64
EAN: 0740617343403
Varenr.: 5020005192
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 64GB - CL30 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
7.848 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 64GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN - GEEKD.dk
8.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 64GB kit 6000MHz CL30 On-die ECC DIMM 288-PIN
8.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.842 kr6.842 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.309 kr7.309 krKøb
3Dustin DK7.499 kr7.585,25 krKøb
4Proshop DK7.848 kr7.848 krKøb
5Geekd8.199 kr8.199 krKøb
6Ultrashop8.299 kr8.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.589 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 7.827 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.669 kr.

Den nuværende pris på 6.842 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - sæt - 64 GB: 2 x 32 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL30 - 1.4 V - ikke bufferet - on-die ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20266.842 kr358 kr (5%)
30. maj 20267.200 kr7 kr (0%)
29. maj 20267.207 kr717 kr (11%)
23. maj 20266.490 kr605 kr (9%)
22. maj 20267.095 kr208 kr (3%)
20. maj 20266.887 kr37 kr (1%)
17. maj 20266.850 kr37 kr (1%)
16. maj 20266.887 kr125 kr (2%)
14. maj 20267.012 kr442 kr (6%)
13. maj 20267.454 kr447 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret