Gå til hovedindhold

Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

KingstonHarddiskeEAN: 0740617345209
Pris fra 2.939 krtil 3.360 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 421 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.507 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2939 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Data Center SSD DC2000B 480GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.939 kr
Til butik
Kingston Data Center SSD DC2000B 480GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SEDC2000BM8/480G
EAN: 0740617345209
Varenr.: 1002355258
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
3.028 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Dc2000b 480gb Enterprise Ssd M.2 Pcie 4.0
3.249 kr
Til butik
Kingston Dc2000b 480gb Enterprise Ssd M.2 Pcie 4.0 billede

Produktinformation

PCIe 4.0 NVMe x4 leverer op til 7 000 MB/s læsehastighed for hurtigere opstart. 800 MB/s sekventiel skrivning understøtter tunge datalaster i server-workflows. Høj IOPS, 530k læsning og 32k skrivning, forbedrer ydeevnen for databaser og VM. Hardware-beskyttelse mod strømsvigt og S.M.A.R.T. bevarer dataintegriteten. Køleplade og lavt strømforbrug, 3,3 W læsning og 5,8 W skrivning, øger effektiviteten.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: M.2
Artikel nr.: SEDC2000BM8/480G
EAN: 0740617345209
Varenr.: 5020020061
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston DC2000B DataCenter SSD - 480GB - PCIe 4.0 - M.2 2280
3.360 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.939 kr2.939 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.028 kr3.028 krKøb
3Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb
4Proshop DK3.360 kr3.360 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 144 dage. Laveste pris i perioden er 2.138 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 2.967 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.665 kr.

Den nuværende pris på 2.939 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 480 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.939 kr5 kr (0%)
25. maj 20262.934 kr5 kr (0%)
24. maj 20262.939 kr10 kr (0%)
23. maj 20262.929 kr5 kr (0%)
22. maj 20262.934 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.935 kr22 kr (1%)
17. maj 20262.913 kr5 kr (0%)
15. maj 20262.908 kr8 kr (0%)
11. maj 20262.900 kr3 kr (0%)
10. maj 20262.903 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret