Gå til hovedindhold

Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

KingstonHarddiskeEAN: 0740617345223
Pris fra 2.341 krtil 2.394 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 53 kr (2% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.771 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2341 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Data Center SSD DC2000B 240GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.341 kr
Til butik
Kingston Data Center SSD DC2000B 240GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SEDC2000BM8/240G
EAN: 0740617345223
Varenr.: 1002355257
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
2.345 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Technology 240g Dc2000b Pcie 4.0 M.2 2280 Enterprise Ssd M.2 Pcie 4.0
2.374 kr
Til butik
Kingston Technology 240g Dc2000b Pcie 4.0 M.2 2280 Enterprise Ssd M.2 Pcie 4.0 billede

Produktinformation

Højhastigheds PCIe 4.0 NVMe læser op til 4,5 GB/s for hurtigere adgang Lavt strømforbrug og understøttelse af køleplade forbedrer effektiviteten i servere Enterprise-holdbarhed, 175 TBW, 0,4 DWPD og 2 M t MTBF Hardware-PLP og S.M.A.R.T. giver databeskyttelse og prædiktiv sundhedsstatus Kompakt M.2 2280 passer i tætte serverslots, nem integration...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: M.2
Artikel nr.: SEDC2000BM8/240G
EAN: 0740617345223
Varenr.: 5020043061
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston DC2000B DataCenter SSD - 240GB - PCIe 4.0 - M.2 2280
2.394 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.341 kr2.341 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.345 kr2.345 krKøb
3Dustin DK2.374 kr2.460,25 krKøb
4Proshop DK2.394 kr2.394 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 140 dage. Laveste pris i perioden er 1.771 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 2.344 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.089 kr.

Den nuværende pris på 2.341 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston Data Center DC2000B - SSD - Enterprise - 240 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.341 kr3 kr (0%)
27. maj 20262.344 kr4 kr (0%)
26. maj 20262.340 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.344 kr4 kr (0%)
19. maj 20262.340 kr157 kr (7%)
17. maj 20262.183 kr103 kr (5%)
16. maj 20262.080 kr12 kr (1%)
15. maj 20262.092 kr29 kr (1%)
14. maj 20262.063 kr12 kr (1%)
13. maj 20262.075 kr28 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret