Gå til hovedindhold

Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort

KeychronComputer – tilbehørEAN: 4894979043139
Pris fra 1.699 krtil 2.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1699 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Keychron Q5 HE 96% Knob Wireless Tri-Mode QMK - Gateron 2.0 Magnetic Switch - Shell White - Gaming Tastatur - Nordisk - Hvid
-35%1.699 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Keychron Q5 HE 96% Knob Wireless Tri-Mode QMK - Gateron 2.0 Magnetic Switch - Shell White - Gaming Tastatur - Nordisk - Hvid billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: 96%-type, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, trådløs teknologi: 2.4 GHz / Bluetooth, batteri: 4000 mAh genopladelig, batterilevetid: op til 100 timer, polling rate: 90 (Bluetooth) / 1000 (Wireless) hz, OSA Double-shot PBT keycaps, mekanisk Gateron Double-Rail Magnetic linear hot swappable switche, medie knapper, volume hjul, n-key rollover, kompatibilitet: Windows / MacOS, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: QMK den har også premium-funktioner såsom Bluetooth-forbindelse, dobbelt-pakningsdesign, forbedrede akustikskum, kabinet i aluminium, PBT-taster og mere. Fuldt samlet med justerbare aktiveringspunkter Gateron 2.0 magnetiske kontakter. Tastaturets PCB, kabinet og aluminiumsplade er alle forinstalleret. Alle PBT-taster (inkluderer Mac- & Windows-taster). Kan tilpasses med enten QMK eller Keychron Launcher - begge webbaserede! Pakningsmonteret design med hot swappable kontakter. Aluminiumskabinet giver en øget premium-følelse. Kan tilsluttes op til 3 enheder (2.4GHz, Bluetooth eller kabel). Kompatibel med Windows og Mac, inkluderer specielle taster til både Windows og Mac.

Produktspecifikationer

Mærke: Keychron
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: Q5H-P1-BO
EAN: 4894979043139
Varenr.: 3388266
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Keychron Q5 HE Tastatur Magnetisk RGB LED Trådløs Kablet Nordisk
2.002 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort
2.163 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Keychron Q5 HE Tastatur Magnetisk RGB LED Trådløs Kablet Nordisk
2.359 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Keychron Q5 HE magnetisk trådløst/kablet tastatur - RGB, 96 %, Nordisk
-61%2.399 kr
Før 6.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Keychron Q5 HE magnetisk trådløst/kablet tastatur - RGB, 96 %, Nordisk
-61%2.419 kr
Før 6.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb
2CompuMail DK2.002 kr2.002 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.163 kr2.163 krKøb
4Ultrashop2.359 kr2.359 krKøb
5Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort

PriceData har fulgt prisen på Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort i 151 dage. Laveste pris i perioden er 1.699 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 2.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.211 kr.

Den nuværende pris på 1.699 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Keychron Q5 HE - Tastatur - QMK custom, fully assembled knob, Hall Effect - 96% - baggrundsbelysning - trådløs - USB-C, 2.4 GHz, Bluetooth 5.2 - QWERTY - Nordisk - tastkontakt: Gateron Double-Rail Magnetic Nebula(Hot-swappable) - carbon-sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.699 kr300 kr (15%)
19. maj 20261.999 kr155 kr (7%)
12. maj 20262.154 kr64 kr (3%)
27. apr. 20262.218 kr24 kr (1%)
24. apr. 20262.242 kr11 kr (0%)
23. apr. 20262.253 kr11 kr (0%)
22. apr. 20262.242 kr11 kr (0%)
21. apr. 20262.253 kr11 kr (0%)
20. apr. 20262.242 kr11 kr (0%)
19. apr. 20262.253 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret