Gå til hovedindhold

Kérastase Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml

KérastaseHårplejeCamellia-olie og glansDaglig hårpleje og stylingEAN: 3474637215156

Premium hårolie refill fra Kérastase med camellia-olie. Giver øjeblikkelig glans, styrker håret og beskytter mod varme op til 230°C i bæredygtig emballage. Læs mere

Pris fra 329 krtil 461 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 132 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 180,6 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kérastase Elixir Ultime L´Huile Originale Hair Oil Refill 75 ml
329 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kérastase Elixir Ultime L´Huile Originale Hair Oil 75 ml
333 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Elixir Ultime L´Huile Originale Hair Oil Refill (75 ml)
-18%343 kr
Før 420 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kerastase Elixir Ultime L'Huile Originale Hair Oil Refill 75 ml
-17%349 kr
Før 420 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Elixir Ultime L´Huile Originale Hair Oil Refill 75 ml
388 kr
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kerastase Elixir Ultime L'Huile Originale Hair Oil Refill 75ml
-1%409,81 kr
Før 415 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Elixir Ultime L´Huile Originale Hair Oil Refill 75 ml Refill
424 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml
461 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK329 kr329 krKøb
2Proshop DK333 kr372 krKøb
3Bangerhead DK343 kr343 krKøb
4NiceHair.dk349 kr349 krKøb
5Lyko DK388 kr388 krKøb
6I Love Shampoo409,81 kr409,81 krKøb
7NordicFeel DK424 kr424 krKøb
8Teknikproffset DK461 kr510 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale Hair Oil Refill 75 ml

Kérastase

Premium hårolie refill fra Kérastase med camellia-olie. Giver øjeblikkelig glans, styrker håret og beskytter mod varme op til 230°C i bæredygtig emballage.

• Daglig hårpleje og styling
• Camellia-olie og glans

Beskrivelse

Kérastase Elixir Ultime L'Huile Originale Hair Oil Refill er den ikoniske hårolie i bæredygtig genopfyldelig udgave. Beriget med vild og fransk camellia-olie leverer den lette formel 100% mere glans og langvarig beskyttelse mod krus. Olien styrker håret med op til 99% og forebygger knækkede hår, samtidig med at den giver varmebeskyttelse op til 230°C. Den alsidige olie giver øjeblikkelig glans til mat hår og efterlader det blødt, glat og manageable i op til 48 timer. Glasflasken er lavet af 30% genanvendt glas, mens refill-posen består af 95% genanvendt plast, hvilket gør det til et miljøvenligt valg for hårets pleje.

Specifikationer

Volumen:75 ml
Hårtype:Alle hårtyper
Hårstyrke:99% stærkere hår
Glansforøgelse:100% mere glans
Varmebeskyttelse:Op til 230°C
Hovedingredienser:Camellia-olie, dimethicone
Bæredygtig emballage:30% genanvendt glas, 95% genanvendt plast

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan bruges Kérastase Elixir Ultime hårolie refill?

Påfør 1-2 dråber i vådt eller tørt hår som leave-in treatment. Start fra mellemlængderne og arbejd ud mod spidserne. Kan bruges som pre-shampoo, før føntørring eller til touch-ups gennem dagen.

Kan refill-olien stå alene eller skal jeg have original flasken?

Dette er en refill til den originale glasflaske og kan ikke stå alene. Du skal have den genopfyldelige glasflaske for at kunne bruge produktet.

Hvilke hårtyper er produktet egnet til?

Elixir Ultime egner sig til alle hårtyper, især mat hår der mangler glans. Det er særligt effektivt til kruset, beskadiget hår der har brug for styrke og beskyttelse.

Hvor miljøvenligt er den nye refill-løsning?

Meget miljøvenlig - glasflasken indeholder 30% genanvendt glas, mens refill-posen består af 95% genanvendt plast. Det reducerer samlet forbrug af nyplast og glas betydeligt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 180,6 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 384 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 316 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Kerastase Elixir Ultime Versatile Beautifying Oil - Refill Kerastase L'Huile Originale Elixir Ultime Refill 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026329 kr5 kr (2%)
28. maj 2026324 kr2 kr (1%)
24. maj 2026326 kr2 kr (1%)
23. maj 2026324 kr4 kr (1%)
20. maj 2026320 kr9 kr (3%)
19. maj 2026311 kr12 kr (4%)
16. maj 2026299 kr4 kr (1%)
13. maj 2026295 kr25 kr (8%)
10. maj 2026320 kr4 kr (1%)
9. maj 2026324 kr9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret