Gå til hovedindhold

KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm

KASKDele og tilbehør til køretøjerAnti-dug coatingProfessionel byggeriEAN: 8057099431354

KASK Plasma visir med krystalklart glas og anti-dug coating. Ridsefast overflade sikrer langvarig klarhed ved intensivt arbejde på byggepladsen. Læs mere

Pris fra 307 krtil 610 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 303 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 296 kr 1. jun.

Sammenlign priser på KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 307 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kask visir, klart glas - ridsefast m/anti-dug t/Kask Plasma hjelm
307 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kask WVI00036-500 V2 PLUS VISOR, 500-Clear
342 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Klart visir V2 Plus - ansigtsvisir til sikkerhedshjelm
429 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Klart visir V2 Plus - ansigtsvisir til sikkerhedshjelm
449 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Visir KASK til SuperPlasma og Plasma AQ og HV, kort, V2 Plus klar PC
-34%473 kr
Før 720 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm
488,75 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
KASK Visir Plasma V2 Plus
495 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VISIR V2 KLAR FOR SUPERPLASMA
561,93 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Visir v2 klar for superplasma
610 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK307 kr346 krKøb
2CompuMail DK342 kr342 krKøb
3Boligcenter DK429 kr429 krKøb
4Vivas DK449 kr528 krKøb
5Globaltools.dk473 kr473 krKøb
6vvsfittings.dk488,75 kr488,75 krKøb
7Specialbutikken495 kr495 krKøb
8EL-GROSSISTEN561,93 kr561,93 krKøb
9MaintainIt610 kr610 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

KASK Plasma Visir - Klart Glas med Anti-Dug Coating

KASK

KASK Plasma visir med krystalklart glas og anti-dug coating. Ridsefast overflade sikrer langvarig klarhed ved intensivt arbejde på byggepladsen.

• kask visir
• plasma visir
• sikkerhedsvisir
• hjelm visir
• arbejdsvisir
• byggeplads visir
• klart visir
• Professionel byggeri
• Anti-dug coating

Beskrivelse

KASK Plasma visir med klart glas er det perfekte tilbehør til din KASK Plasma sikkerhedshjelm. Visiret har en avanceret anti-dug coating, der forhindrer kondens og sikrer konstant klar sigt under alle arbejdsforhold. Den ridsefast overflade modstår daglig slid og giver langvarig beskyttelse. Designet specifikt til professionelt brug på byggepladser, i industrien og andre krævende miljøer. Nem at montere og udskifte. Opfylder europæiske sikkerhedsstandarder for øjenbeskyttelse. Giver optimal balance mellem beskyttelse og sigtbarhed for maksimal arbejdssikkerhed.

Specifikationer

farve:Klar/transparent
finish:Anti-dug coating
tykkelse:2.5 mm
materiale:Polycarbonat
beskyttelse:Ridsefast
transparens:Krystalklart
kompatibilitet:KASK Plasma hjelm
sikkerhedsstandard:EN166

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer visiret til andre KASK hjelme?

Dette visir er specifikt designet til KASK Plasma hjelm og passer ikke til andre KASK modeller.

Hvordan rengøres visiret bedst?

Brug en blød, fugtig klud med mildt sæbevand. Undgå skrappe kemikalier der kan skade anti-dug coatingen.

Hvor længe holder anti-dug coatingen?

Ved normal brug holder coatingen typisk 12-18 måneder afhængigt af arbejdsmiljø og vedligeholdelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm

PriceData har fulgt prisen på KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 292 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 313 kr.

Den nuværende pris på 307 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for KASK visir. klart glas ridsefast med anti-dug ttil KASK Plasma hjelm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026307 kr11 kr (4%)
1. jun. 2026296 kr11 kr (4%)
30. maj 2026307 kr3 kr (1%)
29. maj 2026310 kr8 kr (3%)
23. maj 2026302 kr92 kr (23%)
14. maj 2026394 kr1 kr (0%)
9. maj 2026395 kr45,81 kr (13%)
8. maj 2026349,19 kr40,19 kr (13%)
16. apr. 2026309 kr20 kr (6%)
15. apr. 2026329 kr20 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret