Gå til hovedindhold

Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4

MSIVideokort og -adaptereEAN: 4711377303927
Pris fra 5.590 krtil 6.589 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 999 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.190 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5590 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI GeForce RTX 5070 GAMING TRIO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
5.590 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5070 GAMING TRIO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2610 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 338mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, TRI FROZER 4 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med MSI Mystic Light Sync, model nummer: RTX 5070 12G GAMING TRIO OC...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: G5070-12GTC
EAN: 4711377303927
Varenr.: 3331240
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI GeForce RTX 5070 12G GAMING TRIO OC Grafikkort - GEEKD.dk
5.643 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5070 12G GAMING TRIO OC Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Hvis dit nuværende grafikkort holder dig tilbage fra at opleve moderne AAA-titler på højeste indstillinger, er MSI GeForce RTX 5070 GAMING TRIO OC dit næste opgraderingsskud. Dette factory-overclockede kraftcenter leverer markant bedre ydeevne og bringer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711377303927
Varenr.: 51210091790672
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB
5.857 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB billede

Produktinformation

MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5070. Diskret grafikadapterhukommelse: 12 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR7, Hukommelsesbus: 192 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12 Ultimate, OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express x16 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 3 blæser(e)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: V532-019R
EAN: 4711377303927
Varenr.: 1003144355
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12 GB GDDR7
-10%5.999 kr
Før 6.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12 GB GDDR7
-10%6.019 kr
Før 6.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
MSI GeForce RTX 5070 12G GAMING TRIO OC grafikkort
6.177 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB
6.589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.590 kr5.590 krKøb
2Geekd5.643 kr5.643 krKøb
3CompuMail DK5.857 kr5.857 krKøb
4Boligcenter DK5.999 kr5.999 krKøb
5Vivas DK6.019 kr6.098 krKøb
6Teknikproffset DK6.177 kr6.236 krKøb
7Ultrashop6.589 kr6.589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4

PriceData har fulgt prisen på Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 5.026 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 5.774 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.352 kr.

Den nuværende pris på 5.590 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 11 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Karta graficzna MSI GeForce RTX 5070 Gaming Trio OC 12GB GDDR7 DLSS4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. apr. 20265.590 kr400 kr (8%)
25. mar. 20265.190 kr400 kr (7%)
11. mar. 20265.590 kr48 kr (1%)
2. mar. 20265.638 kr136 kr (2%)
1. mar. 20265.774 kr136 kr (2%)
27. feb. 20265.638 kr9 kr (0%)
26. feb. 20265.647 kr126 kr (2%)
23. feb. 20265.773 kr262 kr (5%)
22. feb. 20265.511 kr262 kr (5%)
15. feb. 20265.773 kr262 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret