Gå til hovedindhold

Weidmüller Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle)

WeidmüllerEludstyrEAN: 7350096610052
Pris fra 244 krtil 268,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 24,75 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 236,51 kr 7. maj

Sammenlign priser på Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 244 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Weidmuller Profil for 12MM tape rulle 5M
244 kr
Til butik
Weidmuller Profil for 12MM tape rulle 5M billede

Produktinformation

Profil for 12MM tape rulle 5M Produkt beskrivelse: Mærkeprofil HCR 12for 12mm tape - rulle a 5 meter

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmuller
Kategori: Kabler ledninger afdaekning og brandsikring
Artikel nr.: 7770012551
EAN: 7350096610052
Varenr.: 2769465
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MÆRKEPROFIL FOR 12MM TAPE RL=5M
246,08 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle)
249 kr
Til butik
Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) billede

Produktinformation

Plastprofil til hurtig og nem opmærkning af kabler, rør, ventilation etc. med "Dymotape". Plastprofilen er udstanset til 2,6mm kabelbinder for hver 20mm. Hurtig montage med kabelbinder. Leveres i kasser med 5m plastprofil som afklippes i den øns

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmüller
Kategori: Opmærkning
EAN: 7350096610052
Varenr.: 127924
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mærkeprofil For 12Mm Tape Rl=5M
261,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Mærkeprofil for 12mm tape rl=5m
268,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK244 kr283 krKøb
2EL-GROSSISTEN246,08 kr246,08 krKøb
3Elvvs.dk249 kr249 krKøb
4Billigelogvvs.dk261,75 kr261,75 krKøb
5MaintainIt268,75 kr268,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle)

PriceData har fulgt prisen på Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 236,51 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 253 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 244 kr.

Den nuværende pris på 244 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Kabelopmærkning mærkeprofil for 12mm Dymo tape, (5 mtr rulle) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026244 kr7,49 kr (3%)
7. maj 2026236,51 kr7,49 kr (3%)
6. maj 2026244 kr7,49 kr (3%)
21. mar. 2026236,51 kr
20. mar. 2026237 kr
17. mar. 2026236,51 kr
16. mar. 2026237 kr
4. mar. 2026236,51 kr
3. mar. 2026237 kr
10. feb. 2026236,51 kr10,49 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret