Gå til hovedindhold

Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter

PrysmianKablerEAN: 4741532911612
Pris fra 28,98 krtil 2.900 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.871,02 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 26,96 kr 7. maj

Sammenlign priser på Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 28.98 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100
28,98 kr
Til butik
Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 billede

Produktinformation

AFUMEX D 5G2,5 R100 CPR klasse Dca

Produktspecifikationer

Kategori: Lyskilder
EAN: 4741532911612
Varenr.: 15844252647759
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter
2.484 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Afumex installationskabel 90° 5G2,5mm²
2.600 kr
Til butik
100 meter Afumex installationskabel 90° 5G2,5mm² billede

Produktinformation

Halogenfrit og varmebestandigt installationskabel til installation i private hjem. Velegnet til installation i vægge, bakker og kanaler eller udendørs i fri luft, rør eller direkte i jord. Husk markeringsbånd ved nedgravning. Forpakning: 100 meter Dimens...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Prysmian
Kategori: Kabler
Farve: gray
EAN: 4741532911612
Varenr.: 4233015758
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100
2.900 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100
2.900 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN28,98 kr28,98 krKøb
2WATTOO.DK2.484 kr2.484 krKøb
3Greenline2.600 kr2.600 krKøb
4BilligVVS DK2.900 kr2.900 krKøb
5LavprisVVS2.900 kr2.900 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter

PriceData har fulgt prisen på Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter i 180 dage. Laveste pris i perioden er 26,96 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.484 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.404 kr.

Den nuværende pris på 28,98 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 99% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 - Prysmian - 100 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202628,98 kr2.455,02 kr (99%)
23. maj 20262.484 kr2.455,02 kr (8471%)
17. maj 202628,98 kr
9. maj 202628,39 kr1,43 kr (5%)
7. maj 202626,96 kr2.388,04 kr (99%)
6. maj 20262.415 kr2.388,04 kr (8858%)
23. apr. 202626,96 kr2.388,04 kr (99%)
22. apr. 20262.415 kr2.388,04 kr (8858%)
19. apr. 202626,96 kr2.388,04 kr (99%)
18. apr. 20262.415 kr2.388,04 kr (8858%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret