Gå til hovedindhold

Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige

JumboStiger og stilladserHjulfunktionProfessionelt tagarbejdeEAN: 5708375002012

Jumbo Tagrygbøjle med hjul til tagstiger. Professionelt tilbehør med hjulfunktion for nem transport op ad taget og stabil fastgørelse til tagryggen. Læs mere

Pris fra 549 krtil 1.557,5 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.008,5 kr (65% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 541 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 549 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo tagrygbøjle med hjul - 43ts001
549 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Proff tagrygbøjle, med hjul, til tagstige
559 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JUMBO tagrygbøjle for tagstige
574,98 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Proff rygbøjle til tagstige
579 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo tagrygbøjle m. hjul til tagstige
579 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo tagbøjle til proff tagstige
579 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Jumbo Tagrygbøjle med hjul
610 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige
619 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo Tagrygbøjle med hjul til proff tagstige
635 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Tagrygbøjle m/hjul
770 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Jumbo Tagrygbøjle med hjul
1.557,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK549 kr588 krKøb
2LavprisVærktøj559 kr559 krKøb
3EL-GROSSISTEN574,98 kr574,98 krKøb
4CompletVVS579 kr579 krKøb
5LavprisEl579 kr579 krKøb
6LavprisVVS579 kr579 krKøb
7Elvvs.dk610 kr610 krKøb
8Greenline619 kr619 krKøb
9BilligVVS DK635 kr635 krKøb
10Homeshop DK770 kr770 krKøb
11vvsfittings.dk1.557,5 kr1.557,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Tagrygbøjle med hjul

Jumbo

Jumbo Tagrygbøjle med hjul til tagstiger. Professionelt tilbehør med hjulfunktion for nem transport op ad taget og stabil fastgørelse til tagryggen.

• tagrygbøjle
• tagstilbehør
• tagstiger
• jumbo tilbehør
• tagrygfastgørelse
• stigetilbehør
• Professionelt tagarbejde
• Hjulfunktion

Beskrivelse

Jumbo Tagrygbøjle med hjul er et professionelt tilbehør til Jumbo tagstiger fra 1 til 6 meter. Bøjlen er designet med hjul på den ene side, så du nemt kan rulle stigen op ad taget, og en bøjle på den anden side til stabil fastgørelse omkring tagryggen. Produktet monteres nemt i de eksisterende huller på enden af tagstigen. Bøjlen er fremstillet af holdbart materiale og vejer 3,4 kg. Den er særligt velegnet til professionelle håndværkere og privatpersoner, der arbejder med tagarbejde og har brug for sikker og stabil positionering af tagstiger. Arbejdshøjden er 2,61 meter. Produktet er udviklet af danske Jumbo fra Kolding, som specialiserer sig i stilladser, stiger og hejseværker til sikker arbejde i højden.

Specifikationer

type:Tagrygbøjle med hjul
vægt:3,4 kg
bredde:30 cm
højde:3 cm
længde:60 cm
materiale:Holdbart metal
montering:I eksisterende huller på tagstige
arbejdshøjde:2,61 m
kompatibilitet:Jumbo tagstiger 1-6 meter
leverandør_nr:43TS001

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke tagstiger er bøjlen kompatibel med?

Jumbo Tagrygbøjlen er kompatibel med alle Jumbo tagstiger fra 1 til 6 meter længde og monteres i de eksisterende huller på enden af stigen.

Hvordan fungerer hjulfunktionen?

Bøjlen har hjul på den ene side, så du kan rulle stigen op ad taget. Når du når tagryggen, vender du stigen om, så bøjlen griber fast om tagryggen.

Hvor meget vejer produktet?

Jumbo Tagrygbøjlen vejer 3,4 kg og har dimensionerne 60x30x3 cm, hvilket gør den nem at håndtere og transportere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige

PriceData har fulgt prisen på Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige i 177 dage. Laveste pris i perioden er 541 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 610 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 562 kr.

Den nuværende pris på 549 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Jumbo tagrygbøjle med hjul til Jumbo proff tagstige de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026549 kr3 kr (1%)
18. maj 2026546 kr3 kr (1%)
15. maj 2026543 kr7 kr (1%)
12. maj 2026550 kr3 kr (1%)
7. maj 2026547 kr3 kr (1%)
6. maj 2026544 kr3 kr (1%)
3. maj 2026547 kr4 kr (1%)
1. maj 2026551 kr8 kr (1%)
23. apr. 2026559 kr51 kr (8%)
22. apr. 2026610 kr51 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret