Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens

Pris fra 743 krtil 910 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 167 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 743 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Classique Intense Eau de Toilette - 100 ml
743 kr
Til butik
JEAN PAUL GAULTIER Classique Intense Eau de Toilette - 100 ml billede

Produktinformation

JEAN PAUL GAULTIER Classique Intense Eau de Toilette - 100 ml En varm og strålende fortolkning af den klassiske dameduft, der forener blomstret elegance med en intens dybde. Denne Eau de Toilette er skabt til kvinden, der ønsker en duftoplevelse, som føles både sensuel og sofistikeret på huden. Hvordan dufter den? Duften åbner med en solrig og intens varme fra tiare-blomster, der straks giver en følelse af luksus. I hjertet udfolder sig en rig buket af appelsinblomst og jasmin, som giver duften dens feminine og blomstrende karakter. Basen afrunder oplevelsen med cremet vanilje og patchouli, hvilket efterlader et varmt og vedvarende duftspor, der føles fløjlsblødt mod huden. Duftnoter Toppnoter: Tiare-blomst, granatæble Hjärtnoter: Appelsinblomst, jasmin, rose Basnoter: Vanilje, patchouli Passer til Alle årstider · Dag & aften · Festlige lejligheder · Gave Hvad gør den unik? En mere intens og solrig udgave af den oprindelige Classique-signatur Høj koncentration af hvide blomster, der giver en strålende og feminin udstråling Beriget med dyb vanilje, som sikrer en langvarig og varm finish på huden Præsenteret i den karakteristiske og elegante korset-flakon i en gylden nuance Ofte stillede spørgsmål Hvordan adskiller Classique Intense sig fra den klassiske Classique? Classique Intense er en mere strålende og dyb version, hvor de solrige noter fra tiare-blomsten fylder mere. Den føles varmere og mere intens i sit udtryk sammenlignet med den originale Eau de Toilette. Hvornår på dagen passer JEAN PAUL GAULTIER Classique Intense bedst? Selvom den har en intens karakter, er den balanceret nok til at blive brugt både dag og aften. Dens varme og blomstrede noter gør den særligt velegnet til festlige lejligheder eller aftener, hvor du ønsker en duft med mere dybde.

Produktspecifikationer

Kategori: Dameparfume
Størrelse: 100 ml
Artikel nr.: 196315
EAN: 8435415114455
Varenr.: 196315
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Classique Pride Edition Eau de Toilette (100 ml)
910 kr
Til butik
Classique Pride Edition Eau de Toilette (100 ml) billede

Produktinformation

Gadekunstmanifestet til den nye udgave af Pride Classique Lad os marchere sammen! Sammen med den nye limited edition af Pride Classique. Fra catwalken til gaden, altid det samme budskab: "Væn dig til det!" Du har forstået det! Jean Paul er ikke holdt op med at fejre vores forskelligheder. Til paraden er hans hvide T-shirt mærket med et street art-print fra hans modeshow i 1994. Den stolte flaske, den forkromede krop og det ikoniske korset deler de samme værdier og den samme inkluderende træagtige, blomsteragtige citrus eau de toilette, som er designet til alle. Lad os fejre vores frihed!

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Toilette til hende
0
Artikel nr.: 65227882
EAN: 8435415114455
Varenr.: B100842
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens
910 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens billede

Produktinformation

The street art manifesto of the new edition of Pride ClassiqueLet’s march together! Alongside the new limited edition of Pride Classique. From the catwalk to the street, always the same message: “Get used to it!” You’ve got it! Jean Paul has not finished celebrating our differences. For the parade, his white T-shirt is tagged with a street art print from his 1994 fashion show. The proud bottle, chrome body and iconic corset share the same values and the same inclusive woody floral citrus eau de toilette designed for everyone. Let’s celebrate our freedom! How to Use: Spray on parts like your wrists, neck, behind your ears or even on your chest where the blood runs closest to the surface. Freshly washed hair is a good option as well. Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Toilette
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: 0065227882
EAN: 8435415114455
Varenr.: 1156-428-0100

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NordicFeel DK743 kr743 krKøb
2Bangerhead DK910 kr910 krKøb
3Lyko DK910 kr910 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens i 77 dage. Laveste pris i perioden er 743 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 910 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 835 kr.

Den nuværende pris på 743 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Jean Paul Gaultier Pride Edition Classique Eau de Toilette Intens de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026743 kr167 kr (18%)
21. maj 2026910 kr135 kr (17%)
22. apr. 2026775 kr135 kr (15%)
17. mar. 2026910 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret