Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml

Pris fra 937 krtil 1.071 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 134 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 934 kr 2. maj

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 937 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Elixir Absolu Parfum Intense
937 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Elixir Absolu Parfum Intense billede

Produktinformation

Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu 200ml. Oplev en ny dimension af Le Male-duften med Le Male Elixir Absolu, en forførende og kraftfuld version, der kombinerer klassiske elementer med en moderne, intens karakter. Denne duft er skabt til den selvsikre mand, der ønsker at efterlade et varigt indtryk. Duftnoter, - Topnote: Lavendel - en klassisk og frisk åbning, der indhyller sanserne med sin aromatiske duft. - Hjertenote: Blomme - en saftig og sød frugtagtig note, der tilføjer dybde og kompleksitet. - Basenote: Tonkabønner - en varm og krydret afslutning, der efterlader en sensuel og langvarig duft. Le Male Elixir Absolu er mere end bare en duft - det er en oplevelse. Med sin perfekte balance mellem friskhed og varme, vil denne eau de parfum forføre og vække opmærksomhed hele dagen. Den ikoniske torso-flakon er opgraderet med et gyldent, glitrende design, der afspejler duftens kraftfulde og elegante natur. Den perfekte kombination af tradition og innovation. En Duftpresentation i Verdensklasse: Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu er den ideelle gave til den moderne mand, der ønsker at fremhæve sin maskuline styrke med en duft, der taler for sig selv. Gør dit aftryk med Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu - for manden, der tør skille sig ud.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 8435415102353
EAN: 8435415102353
Varenr.: 3361422
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml
999 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Intense EDP 200 ml
1.039 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Intense EDP 200 ml billede

Produktinformation

🌟 Intens Eau de Parfum · Varm, ravfyldt signatur · Ikonisk torsoflakon · Langvarig duftoplevelse En dybt dragende herreduft, der forener aromatisk friskhed med fyldig varme. Denne intense Eau de Parfum udfolder sig med en karakteristisk, maskulin elegance, hvor bløde, gyldne noter smelter sammen med en renere, aromatisk kerne. Resultatet er en moderne, sensuel signatur, der føles markant uden at blive overvældende – ideel til dig, der vil efterlade et mindeværdigt indtryk. Fordele Koncentreret EDP Intense med høj duftstyrke og bemærkelsesværdig holdbarhed. Balancerer aromatisk friskhed med dybe, varme nuancer for en rund og sofistikeret profil. Velegnet til både aftenbrug og køligere dage, men kan bæres året rundt i moderate mængder. Ikonisk designflakon, der pryder hylden og beskytter duften mod lys. Duftoplevelse Åbningen byder på aromatiske accenter, som hurtigt glider over i en cremet, ravfyldt varme. I hjertet fornemmes en harmonisk sødme med facetter af vanilje og tonkabønne, mens basen afrundes af bløde, balsamiske og let træagtige toner. Helheden er både intens og raffineret – en naturlig videreudvikling af den klassiske, maskuline DNA med ekstra dybde og glød. Sådan bruger du produktet Påfør 2–4 spray på pulspunkter: hals, bag ørerne og håndled. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – det kan forstyrre duftens udvikling. Ønskes ekstra projektion, kan du give et let spray over brystet eller på tøjet fra ca. 20 cm afstand. Tilpas mængden efter anledning: færre spray til kontoret, lidt flere til aftenbrug. Anledninger og stemning Denne duft gør sig særligt godt til aftener ude, særlige lejligheder og når temperaturen falder. Den omsluttende varme og den rene, aromatiske kerne giver både komfort og kant – perfekt, når du vil udstråle selvsikker ro. Flakon og koncentration Leveres i den ikoniske torsoflakon i dybe, gyldne nuancer, der afspejler duftens varme karakter. Som EDP Intense er koncentrationen højere end en klassisk eau de toilette, hvilket giver mere intensitet og længere levetid på huden.

Produktspecifikationer

Mærke: Jean Paul
Kategori: Parfume
Størrelse: 200.00ml
Artikel nr.: 8435415102353
EAN: 8435415102353
Varenr.: 8435415102353
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense 200ml
-30%1.071 kr
Før 1.530 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK937 kr976 krKøb
2Teknikproffset DK999 kr1.048 krKøb
3Beautycos DK1.039 kr1.039 krKøb
4Cocopanda DK1.071 kr1.071 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 934 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 1.118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.002 kr.

Den nuværende pris på 937 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu Parfum Intense Spray 200 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026937 kr1 kr (0%)
26. maj 2026938 kr61 kr (6%)
23. maj 2026999 kr62 kr (7%)
19. maj 2026937 kr3 kr (0%)
2. maj 2026934 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026935 kr30 kr (3%)
19. apr. 2026965 kr20 kr (2%)
14. apr. 2026985 kr5 kr (1%)
3. apr. 2026980 kr2 kr (0%)
1. apr. 2026982 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret