Gå til hovedindhold

JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml

Jean Paul GaultierAftershaveAlkoholfri beroligende formelDaglig hudpleje efter barberingEAN: 8435415012782

Luksuriøs after shave balm fra Jean Paul Gaultier med den ikoniske Le Male duft. Beroligende alkoholfri formel til optimal hudpleje efter barbering. Læs mere

Pris fra 253 krtil 1.076,4 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 823,4 kr (76% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 249 kr 1. jun.

Sammenlign priser på JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 253 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male After Shave Balm 100 ml (man)
253 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male Soothing After Shave Balm
258 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male After Shave Balm 100 ml
-20%317 kr
Før 397 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Le Male Aftershave Balm 100ml
321 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male Soothing alchohol-free After Shave, 100 ml.
365 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Male Soothing After Shave Balm 100 ml
415 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Le Male Soothing After Shave Balm 100 ml
415 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml
-10%1.076,4 kr
Før 1.196 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK253 kr292 krKøb
2Proshop DK258 kr297 krKøb
3Cocopanda DK317 kr317 krKøb
4Teknikproffset DK321 kr370 krKøb
5Brandshop365 kr365 krKøb
6EauDeParfum.dk415 kr415 krKøb
7Lyko DK415 kr415 krKøb
8NordicFeel DK1.076,4 kr1.076,4 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jean Paul Gaultier Le Male Soothing After Shave Balm 100ml

Jean Paul Gaultier

Luksuriøs after shave balm fra Jean Paul Gaultier med den ikoniske Le Male duft. Beroligende alkoholfri formel til optimal hudpleje efter barbering.

• Daglig hudpleje efter barbering
• Alkoholfri beroligende formel

Beskrivelse

Jean Paul Gaultier Le Male Soothing After Shave Balm er en eksklusiv beroligende balm designet til den moderne mand. Med sin alkoholfri formel giver den øjeblikkelig lindring efter barbering og tilfører huden nødvendig fugt. Den ikoniske Le Male duft kombinerer frisk mynte, beroligende lavendel og sensuel vanilje for en maskulin duftoplevelse. Balmen absorberes hurtigt og efterlader huden blød og komfortabel uden fedtet følelse. Perfekt til daglig brug efter barbering for mænd der værdsætter kvalitet og stil. Den elegante 100ml flakon passer perfekt ind i enhver moderne mands plejerutine.

Specifikationer

Type:After Shave Balm
Alkohol:Alkoholfri
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:100ml
Topnoter:Mynte
Basenoter:Vanilje
Konsistens:Balm
Duftfamilie:Orientalsk-fougère
Hjertenoter:Lavendel

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Jean Paul Gaultier Le Male After Shave Balm egnet til følsom hud?

Ja, balmen er alkoholfri og specielt formuleret til at være mild og beroligende, hvilket gør den ideel for følsom hud efter barbering.

Hvor længe holder duften efter påføring?

Le Male duften holder typisk 2-4 timer på huden som en let, maskulin duft der komplimenterer din hovedparfume perfekt.

Kan balmen bruges uden forudgående barbering?

Selvom den er designet som after shave, kan balmen også bruges som daglig fugtighedscreme til ansigtet takket være dens nærende egenskaber.

Hvordan adskiller denne balm sig fra andre after shave produkter?

Balmen er alkoholfri og indeholder den signatur Le Male duft, plus den har en rig, beroligende formel der både plejer og parfumerer huden samtidig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml

PriceData har fulgt prisen på JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 246 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 282 kr.

Den nuværende pris på 253 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Le Male Duo EdT 125ml, After Shave Balm 100ml - 225 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026253 kr4 kr (2%)
1. jun. 2026249 kr9 kr (3%)
31. maj 2026258 kr12 kr (4%)
30. maj 2026270 kr21 kr (8%)
29. maj 2026249 kr15 kr (6%)
27. maj 2026264 kr6 kr (2%)
26. maj 2026258 kr22 kr (8%)
25. maj 2026280 kr7 kr (2%)
24. maj 2026287 kr2 kr (1%)
19. maj 2026289 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret