Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray

Jean Paul GaultierParfume og eau de cologneIntens træagtig-orientalsk duftModerne mænd der ønsker maskulin eleganceEAN: 8435415062213

Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum er en kraftfuld og intens Eau de Parfum til mænd med noter af ananas, kokos, sandeltræ og tonkabønner. 75ml flaske. Læs mere

Pris fra 561,1 krtil 820 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 258,9 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 501 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 561.1 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum EDP 75 ml
-32%561,1 kr
Før 820 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum EdP (75 ml)
-31%566 kr
Før 820 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Beau Eau De Parfum 75ml
-25%581 kr
Før 775 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray
592 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Le Beau Le Parfum Eau de Parfum - 75 ml
636 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier - Le Beau Le Parfum - 75 ml - Edp
-18%675 kr
Før 820 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray 75 ml
745 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Le Beau Eau De Parfum Intense 75 ml
820 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum Eau De Parfum 75 ml
820 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk561,1 kr561,1 krKøb
2Bangerhead DK566 kr566 krKøb
3Cocopanda DK581 kr581 krKøb
4Proshop DK592 kr631 krKøb
5NordicFeel DK636 kr636 krKøb
6BilligParfume.dk675 kr675 krKøb
7Teknikproffset DK745 kr794 krKøb
8EauDeParfum.dk820 kr820 krKøb
9Lyko DK820 kr820 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum Eau de Parfum 75ml

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum er en kraftfuld og intens Eau de Parfum til mænd med noter af ananas, kokos, sandeltræ og tonkabønner. 75ml flaske.

• herreduft
• maskulin parfume
• intense duft
• Jean Paul Gaultier
• Le Beau
• träagtig orientalsk
• kokos duft
• sandeltræ parfume
• Moderne mænd der ønsker maskulin elegance
• Intens træagtig-orientalsk duft

Beskrivelse

Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum er en kraftfuld Eau de Parfum Intense med en maskulin og særdeles fængslende duftsignatur. Denne forførende parfume kombinerer friskhed med varme og dybde, perfekt til både dag og aften. Duften åbner med sprudlende ananas og krydret ingefær, som vækker sanserne og giver et energisk kick. Hjertet indeholder sensuel kokos og den delikate blomsterduft af iris, der tilføjer dybde og raffinement. Basen afsluttes med varmt sandeltræ og sød tonkabønne, som skaber en uforglemmelig dybde der lingerer på huden. Flakonen er inspireret af Gaultiers ikoniske muskuløse torso og prydet med et gyldent vinblad. Med Le Beau Le Parfum Intense får du en uforglemmelig, maskulin duft der udtrykker styrke, selvsikkerhed og mystik.

Specifikationer

Køn:Mænd
Dufttype:Eau de Parfum Intense
Topnoter:Ananas, ingefær, iris, cypress
Bundnoter:Sandeltræ, tonkabønner, rav, ambergris
Intensitet:Intens
Størrelse:75ml
Duftfamilie:Træagtig orientalsk
Hjertenoter:Kokos, trænoter
Lanceringsår:2022

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang holdbarhed har Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum på huden?

Som Eau de Parfum Intense med 8-15% parfumeolie har Le Beau Le Parfum lang holdbarhed på 6-8 timer. De kraftige bundnoter af sandeltræ og tonkabønner sikrer god projektion gennem dagen.

Hvad er forskellen på Le Beau Le Parfum og den originale Le Male?

Le Beau Le Parfum er en intense version med højere koncentration af parfumeolie og andre duftnoter. Den har mere kokos, ananas og trænoter, mens Le Male er mere krydret med lavendel og mint.

Er Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum egnet til både dag og aften?

Ja, takket være dens balancerede komposition af friske topnoter og varme bundnoter er den perfekt til både daglig brug og særlige lejligheder om aftenen.

Hvad gør flakonen særlig ved Le Beau Le Parfum?

Flakonen er designet som Gaultiers ikoniske mandlige torso i sort og grøn farve, prydet med et gyldent vinblad. Den kombinerer maskulin styrke med kunstnerisk elegance.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray i 178 dage. Laveste pris i perioden er 501 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 561,1 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 525 kr.

Den nuværende pris på 561,1 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Jean Paul Gaultier J.P. Gaultier Le Beau Le Parfum Edp Intense Spray de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026561,1 kr48,1 kr (9%)
31. maj 2026513 kr4 kr (1%)
28. maj 2026517 kr4 kr (1%)
26. maj 2026513 kr11 kr (2%)
28. apr. 2026524 kr11 kr (2%)
27. apr. 2026535 kr11 kr (2%)
14. apr. 2026524 kr10 kr (2%)
25. mar. 2026534 kr16,93 kr (3%)
24. mar. 2026517,07 kr16,93 kr (3%)
21. mar. 2026534 kr24 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret