Gå til hovedindhold

EL-Grossisten JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul

EL-GrossistenSanitetEAN: 5710440142462
Pris fra 107 krtil 155 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 48 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 107 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
JCH 2290 kontraventil 1/2´´. Kontrollerbar. Messing
107 kr
Til butik
JCH 2290 kontraventil 1/2´´. Kontrollerbar. Messing billede

Produktinformation

Kontrollerbar kontraventil.VA- godkendt.Opfylder kravene til type 2 sikring, jvf. DS/EN 1717samt rørcenteranvisning nr. 15

Produktspecifikationer

Kategori: Kontraventiler
EAN: 5710440142462
Varenr.: 226901
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
JCH Kontraventil 2290 kontrollerbar messing 1/2"
117 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul
147,17 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kontraventil 2290 regulerbar messing 1/2
155 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk107 kr107 krKøb
2Proshop DK117 kr156 krKøb
3EL-GROSSISTEN147,17 kr147,17 krKøb
4CS MEGASTORE DK155 kr194 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul

PriceData har fulgt prisen på JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul i 173 dage. Laveste pris i perioden er 102 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 111 kr.

Den nuværende pris på 107 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for JCH 1/2" kontrollerbar kontraventil med muffer og inspektionshul de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026107 kr7 kr (6%)
25. maj 2026114 kr10 kr (8%)
24. maj 2026124 kr10 kr (9%)
6. maj 2026114 kr10 kr (8%)
5. maj 2026124 kr10 kr (9%)
24. apr. 2026114 kr10 kr (8%)
23. apr. 2026124 kr10 kr (9%)
8. apr. 2026114 kr2 kr (2%)
3. apr. 2026112 kr4 kr (4%)
24. mar. 2026108 kr10 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret