Gå til hovedindhold

It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu

IT CosmeticsFoundation og concealereAnti-aging foundation med SPF 50+Daglig makeup med solbeskyttelseEAN: 3605971979262

IT Cosmetics CC+ Cream SPF50+ Light Medium kombinerer foundation, serum og solbeskyttelse. Fuld dækning med hyaluronsyre, anti-aging og farvekorrigering. Læs mere

Pris fra 303 krtil 375 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 72 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 251,3 kr 21. maj

Sammenlign priser på It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 303 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IT Cosmetics - CC+ Foundation SPF 50 - Light Medium
303 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu
-20%304 kr
Før 381 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
IT Cosmetics CC+ Foundation SPF 50 - Light Medium
347 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
It Cosmetics - Cc+ Foundation Spf 50 - Light Medium
359,95 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
IT Cosmetics CC+ Cream SPF50 Light Medium
-10%360 kr
Før 402 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
IT Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50 Light Medium
375 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK303 kr342 krKøb
2Cocopanda DK304 kr304 krKøb
3Teknikproffset DK347 kr396 krKøb
4Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
5Bangerhead DK360 kr360 krKøb
6Lyko DK375 kr375 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

IT Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ Light Medium

IT Cosmetics

IT Cosmetics CC+ Cream SPF50+ Light Medium kombinerer foundation, serum og solbeskyttelse. Fuld dækning med hyaluronsyre, anti-aging og farvekorrigering.

• CC cream
• foundation
• SPF makeup
• anti-aging makeup
• fugtgivende foundation
• farvekorrigerende makeup
• IT Cosmetics Danmark
• Daglig makeup med solbeskyttelse
• Anti-aging foundation med SPF 50+

Beskrivelse

IT Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ Light Medium er den ultimative multifunktionelle makeup-løsning. Denne ikoniske CC-creme fungerer som foundation, anti-aging serum og bredspektret SPF 50+ solbeskyttelse i ét produkt. Formuleret med hyaluronsyre for langvarig fugt, kollagen til hudstyrke og niacinamid samt vitamin A, B, C og E for optimal hudpleje. Cremen giver øjeblikkelig fuld dækning og skjuler synligheden af porer, fine linjer, akne-ar, mørke pletter og ujævn hudtone. Den farvekorrigerende formel sikrer et naturligt, glødende resultat uden at blive tør eller revne. Perfekt til alle hudtyper og daglig brug med pålidelig solbeskyttelse.

Specifikationer

Farve:Light Medium
Finish:Naturlig, glødende
Hudtype:Alle hudtyper
Indhold:32ml
Dækning:Fuld dækning
Funktion:Foundation, serum, primer, solcreme i ét
Solbeskyttelse:SPF 50+ bredspektret
Nøgleingredienser:Hyaluronsyre, kollagen, niacinamid, vitamin A/B/C/E

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder CC+ Cream på huden i løbet af dagen?

IT Cosmetics CC+ Cream holder godt hele dagen, men kan blive mere fedtet i T-zonen. Vi anbefaler at bruge pudder ovenpå for optimal holdbarhed.

Er Light Medium nuancen rigtig for min hudtone?

Light Medium passer til lyse til mellemlyse hudtoner med neutral undertone. Vær opmærksom på at nuancen kan virke en smule mørkere end forventet.

Kan CC+ Cream bruges som erstatning for dagcreme?

Ja, CC+ Cream indeholder hyaluronsyre og andre fugtgivende ingredienser, så den kan erstatte din dagcreme og primer samtidig med makeup-applikation.

Hvordan påføres produktet bedst for optimalt resultat?

Brug en lille mængde og blend ind med fingre, svamp eller foundationbørste. Start fra midten af ansigtet og arbejd udad for jævn dækning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu

PriceData har fulgt prisen på It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu i 170 dage. Laveste pris i perioden er 251,3 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 316 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 282 kr.

Den nuværende pris på 303 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for It Cosmetics Your Skin But Better CC+ Cream SPF50+ 07 Light Mediu de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026303 kr51,7 kr (21%)
21. maj 2026251,3 kr51,7 kr (17%)
20. maj 2026303 kr51,7 kr (21%)
5. maj 2026251,3 kr51,7 kr (17%)
3. maj 2026303 kr51,7 kr (21%)
21. apr. 2026251,3 kr51,7 kr (17%)
20. apr. 2026303 kr51,7 kr (21%)
12. mar. 2026251,3 kr50,7 kr (17%)
11. mar. 2026302 kr50,7 kr (20%)
21. jan. 2026251,3 kr64,7 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret