Gå til hovedindhold

Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml

Pris fra 279 krtil 554 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 275 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 249 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Issey Miyake - L' Eau D' Issey
279 kr
Til butik
Issey Miyake - L' Eau D' Issey billede

Produktinformation

Eau de Toilette, 75 ml, mænd Yuzu og sandeltræ kombineret med en krydret og træagtig citrusduft, skaber en frisk, fyldig og elegant duft. En tidsløs maskulin klassiker

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3423470311358
EAN: 3423470311358
Varenr.: 2883057
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake - L'eau D'Issey for Men - 75 ml - Edt
-56%294,95 kr
Før 670 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Issey Miyake L'eau D'Issey Pour Homme EDT 75 ml
299 kr
Til butik
Issey Miyake L'eau D'Issey Pour Homme EDT 75 ml billede

Produktinformation

🌊 Frisk akvatisk træduft · Tidløs signatur siden 1994 · Let og raffineret til hverdag En krystalklar bølge af citrus og akvatiske facetter, afbalanceret af varme trænoter. Denne Eau de Toilette forener japansk enkelhed med moderne elegance: ren, velduftende og ukompliceret – skabt til mænd, der foretrækker diskret raffinement frem for tunge noter. Fordele Frisk åbning med yuzu og citrus, der føles ren og energigivende. Akvatiske og let krydrede hjertenoter, som giver karakter uden at blive dominerende. Elegant base af cedertræ, sandeltræ og vetiver for en rolig, maskulin afrunding. Alsidig og kontorvenlig – perfekt til hverdag, møder og afslappede aftener. Eau de Toilette med let til moderat intensitet og en ren silhuet på huden. Duftnoter Top: Yuzu, citron, bergamot, mandarin Hjerte: Vandlilje/akvatiske noter, muskatnød, kanel, koriander Bund: Cedertræ, sandeltræ, vetiver, moskus, rav Sådan bruger du produktet Påfør 2–4 sprays på rene, tørre pulspunkter (hals, bryst, håndled). Hold flasken ca. 10–15 cm fra huden for en fin forstøvning. Undgå at gnide håndled mod hinanden – det kan ændre duftens udvikling. Frisk op efter behov i løbet af dagen for at forlænge oplevelsen. Anledning og sæson Ideel til forår og sommer, men fungerer året rundt, når du ønsker noget let, klart og velafbalanceret. Et sikkert valg til kontoret, studie og hverdagsbrug – og sofistikeret nok til uformelle aftener. Holdbarhed og intensitet Let til moderat projection og en varighed, der typisk holder gennem en arbejdsdag, afhængigt af hudtype og miljø. For en mere omsluttende effekt kan du påføre på tøjens inderside (test først på et usynligt sted) eller supplere med en uparfumeret fugtpleje, som kan forlænge duften på huden. Design Det matte glasflakon med minimalistiske linjer afspejler duftens klare udtryk – diskret, stilrent og tidløst på hylden.

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Parfume
Størrelse: 75.00ml
Artikel nr.: 3423470311358
EAN: 3423470311358
Varenr.: 3423470311358
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake L'eau D'issey Pour Homme Eau De Toilette 75ml
-10%391 kr
Før 435 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Eau de Toilette 75 ml
469 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Issey Miyake L'eau D'issey Pour Homme EDT 75 ml
-25%502,5 kr
Før 670 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml
554 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK279 kr318 krKøb
2BilligParfume.dk294,95 kr294,95 krKøb
3Beautycos DK299 kr328 krKøb
4Cocopanda DK391 kr391 krKøb
5Lyko DK469 kr469 krKøb
6NiceHair.dk502,5 kr502,5 krKøb
7NordicFeel DK554 kr554 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml i 184 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 256 kr.

Den nuværende pris på 279 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Eau de Toilette - 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026279 kr25 kr (10%)
22. maj 2026254 kr25 kr (9%)
21. maj 2026279 kr26 kr (10%)
18. maj 2026253 kr26 kr (9%)
17. maj 2026279 kr26 kr (10%)
30. apr. 2026253 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026251 kr14 kr (5%)
19. apr. 2026265 kr7 kr (3%)
16. apr. 2026272 kr21 kr (8%)
10. apr. 2026251 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret