Gå til hovedindhold

Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml

Pris fra 540 krtil 1.070 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 530 kr (50% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 540 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake Le Sel D’Issey Eau De Parfum 100ml
-20%540 kr
Før 675 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Issey Miyake Le Sel D’Issey Eau De Parfum 100ml billede

Produktinformation

ISSEY MIYAKE Le Sel D’Issey Eau De Parfum er en maskulin duft med saltakkord og varme trænoter.

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Parfume
Artikel nr.: 66747
EAN: 3423222119485
Varenr.: 3339075
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Issey Miyake Le Sel D'issey Eau de Parfum 100 ml
690 kr
Til butik
Issey Miyake Le Sel D'issey Eau de Parfum 100 ml billede

Produktinformation

Le Sel d'Issey Eau de Parfum er en kraftfuld og maskulin duft med et unikt, moderne twist. Den fremkalder billeder af konstant bevægelse - fra hav til land - og udtrykker harmonien mellem rå naturelementer og urban elegance. Duften er baseret på to kontrastfulde poler: en frisk og vibrerende saltakkord fra havet, som møder jordens varme intensitet gennem røgede trænoter. Resultatet er en sensuel, langvarig duft til den uafhængige mand som bevæger sig frit mellem kyst og by. Havets dimension åbner med en karakteristisk saltakkord, marine tang og egemos - en frisk, mineralsk kraft. Det jordnære udtryk udfolder sig gennem noter af røgelse, rav og træ som skaber en varm og intens karakter, der bliver hængende på huden.• Maskulin, hav- og træagtig• Duftfamilie: Woody Marine Dry Amber• Eau de Parfum• 94 % naturlige ingredienser, vegansk formel• Genopfyldelig flakon i genbrugsglasDuftens dualitet:Hav: Saltakkord, marine tang, egemosLand: Røgelse, ravakkord, træakkordLe Sel d'Issey Eau de Parfum er fremstillet med 94 % ingredienser af naturlig oprindelse, herunder 100 % naturlig alkohol fra Frankrig, og er certificeret vegansk. Duften er skabt af parfumør Quentin Bisch og fremstillet i Frankrig. Flakonen er designet af Tokujin Yoshioka og afspejler duftens øgede intensitet med rene linjer og røget gråtoner. Den er fremstillet af 20 % genbrugsglas og fås i genopfyldelige formater (50 ml og 100 ml). Issey Miyake Le Sel D'issey Eau de Parfum 100 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: 66747
EAN: 3423222119485
Varenr.: 1153-344-0100
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake - Le Sel D'Issey Eau de Parfum - 100 ml
-29%694,95 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Issey Miyake Le Sel D'Issey EDP 100 ml
-25%738,75 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml
985 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Issey Miyake Le Sel D'Issey Eau de Parfum - 100 ml
1.070 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK540 kr540 krKøb
2Lyko DK690 kr690 krKøb
3BilligParfume.dk694,95 kr694,95 krKøb
4NiceHair.dk738,75 kr738,75 krKøb
5EauDeParfum.dk985 kr985 krKøb
6NordicFeel DK1.070 kr1.070 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml i 155 dage. Laveste pris i perioden er 540 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 985 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 704 kr.

Den nuværende pris på 540 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Issey Miyake Le Sel D'issey Eau De Parfum Pour Homme 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026540 kr135 kr (20%)
19. maj 2026675 kr99,95 kr (13%)
12. maj 2026774,95 kr101,95 kr (15%)
11. maj 2026673 kr50 kr (8%)
28. apr. 2026623 kr151,95 kr (20%)
20. apr. 2026774,95 kr210,05 kr (21%)
19. apr. 2026985 kr210,05 kr (27%)
16. apr. 2026774,95 kr
14. apr. 2026775 kr107 kr (16%)
13. apr. 2026668 kr34,68 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret