Gå til hovedindhold

ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

IsoverIsoleringEAN: 7392979164887
Pris fra 182 krtil 288 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 106 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 171 kr 25. maj

Sammenlign priser på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 182 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape
182 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock system Belægning: Alu-folie Format: 1200 mm Isoleringstykkelse: 40 mm Densitet: 75 kg/m ³ Temperatur: 550 °C (max) Indvendig diameter: 60 mm For bestilling af hel kasse: 6 stk. Beregning af varmetab til tekniske installationer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 7392979164887
Varenr.: 227707
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape
258,75 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock system Belægning: Alu-folie Format: 1200 mmIsoleringstykkelse: 40 mmDensitet: 75 kg/m³Temperatur: 550 °C (max)Indvendig diameter: 60 mmFor bestilling af hel kasse: 6 stk.Beregning af varmetab til tekniske installationer

Produktspecifikationer

Mærke: ISOVER
Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 7392979164887
Varenr.: 496351268
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alu-rørskål 60x40mm. 1.2mtr. - Isover TapeLock Alu2. max. 500°C med tape
288 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk182 kr182 krKøb
2vvsfittings.dk258,75 kr258,75 krKøb
3CS MEGASTORE DK288 kr327 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

PriceData har fulgt prisen på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape i 164 dage. Laveste pris i perioden er 171 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 297 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 214 kr.

Den nuværende pris på 182 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 30% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 60x40 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026182 kr11 kr (6%)
25. maj 2026171 kr87,75 kr (34%)
24. maj 2026258,75 kr87,75 kr (51%)
6. maj 2026171 kr87,75 kr (34%)
5. maj 2026258,75 kr87,75 kr (51%)
24. apr. 2026171 kr126 kr (42%)
23. apr. 2026297 kr126 kr (74%)
17. apr. 2026171 kr87,75 kr (34%)
15. apr. 2026258,75 kr87,75 kr (51%)
2. apr. 2026171 kr55 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret