Gå til hovedindhold

ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

IsoverIsoleringEAN: 5704747197409
Pris fra 72 krtil 113 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 68 kr 25. maj

Sammenlign priser på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 72 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape
72 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock system Belægning: Alu-folie Format: 1200 mm Isoleringstykkelse: 20 mm Densitet: 75 kg/m ³ Temperatur: 550 °C (max) Indvendig diameter: 35 mm For bestilling af hel kasse: 25 stk. Beregning af varmetab til tekniske installatione...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747197409
Varenr.: 227703
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape
103,75 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock systemBelægning: Alu-folie Format: 1200 mmIsoleringstykkelse: 20 mmDensitet: 75 kg/m³Temperatur: 550 °C (max)Indvendig diameter: 35 mmFor bestilling af hel kasse: 25 stk.Beregning af varmetab til tekniske installationer

Produktspecifikationer

Mærke: ISOVER
Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747197409
Varenr.: 496351134
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alu-rørskål 35x20mm. 1.2mtr. - Isover TapeLock Alu2. max. 500°C med tape
113 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk72 kr72 krKøb
2vvsfittings.dk103,75 kr103,75 krKøb
3CS MEGASTORE DK113 kr152 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

PriceData har fulgt prisen på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape i 175 dage. Laveste pris i perioden er 64 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 113 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 82 kr.

Den nuværende pris på 72 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 35x20 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202672 kr4 kr (6%)
25. maj 202668 kr29 kr (30%)
24. maj 202697 kr29 kr (43%)
6. maj 202668 kr35,75 kr (34%)
5. maj 2026103,75 kr35,75 kr (53%)
24. apr. 202668 kr45 kr (40%)
23. apr. 2026113 kr45 kr (66%)
24. mar. 202668 kr35,75 kr (34%)
23. mar. 2026103,75 kr35,75 kr (53%)
20. mar. 202668 kr35,75 kr (34%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret