Gå til hovedindhold

ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

IsoverIsoleringEAN: 5704747197379
Pris fra 86 krtil 134 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 48 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 81 kr 26. mar.

Sammenlign priser på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 86 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape
86 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock system Belægning: Alu-folie Format: 1200 mm Isoleringstykkelse: 30 mm Densitet: 75 kg/m ³ Temperatur: 550 °C (max) Indvendig diameter: 22 mm For bestilling af hel kasse: 20 stk. Beregning af varmetab til tekniske installatione...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747197379
Varenr.: 227700
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape
123,75 kr
Til butik
ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500°C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER Rørskål med Tapelock system Belægning: Alu-folie Format: 1200 mmIsoleringstykkelse: 30 mmDensitet: 75 kg/m³Temperatur: 550 °C (max)Indvendig diameter: 22 mmFor bestilling af hel kasse: 20 stk.Beregning af varmetab til tekniske installationer

Produktspecifikationer

Mærke: ISOVER
Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747197379
Varenr.: 496351066
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alu-rørskål 22x30mm. 1.2mtr. - Isover TapeLock Alu2. max. 500°C med tape
134 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk86 kr86 krKøb
2vvsfittings.dk123,75 kr123,75 krKøb
3CS MEGASTORE DK134 kr173 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape

PriceData har fulgt prisen på ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape i 164 dage. Laveste pris i perioden er 81 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 156 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 94 kr.

Den nuværende pris på 86 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for ISOVER Alu 2 (TapeLock rørskål) 22x30 mm, 1,2mtr. M/alu-folie, max. 500 °C. Med tape de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202686 kr4 kr (5%)
25. maj 202682 kr41,75 kr (34%)
24. maj 2026123,75 kr41,75 kr (51%)
6. maj 202682 kr41,75 kr (34%)
5. maj 2026123,75 kr41,75 kr (51%)
24. apr. 202682 kr74 kr (47%)
23. apr. 2026156 kr74 kr (90%)
17. apr. 202682 kr38 kr (32%)
15. apr. 2026120 kr39 kr (48%)
26. mar. 202681 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret