Gå til hovedindhold

Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A

IntensoComputer – tilbehørEAN: 4034303024728
Pris fra 1.078 krtil 1.409 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 331 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 981 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1078 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Case 4TB 2.5" USB 3.0 5400rpm
1.078 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Case 4TB 2.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Case - Harddisk - 4 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6021512
EAN: 4034303024728
Varenr.: 991745668
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Case - 4TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.174 kr
Til butik
Intenso Memory Case - 4TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 4 TB lager i et 2,5-tommer bærbart design med USB 3.0-overførselshastigheder op til cirka 85 MB/s, en 5400 rpm spindel og en LED-strømindikator. Intenso Memory Case er et USB-busdrevet bærbart drev, der inkluderer et USB 3.0-kabel og virker med Windows, macOS og Linux, hvilket gør det nemt at udvide laptop- eller desktop-lager. Kapacitet: 4 TB til foto-, video- og filarkiver Interface: USB 3.0 - læs ~85 MB/s, skriv ~75 MB/s Ydelse: 5400 rpm spindel med 8 MB buffer Strøm: USB-busdrevet, ingen ekstern adapter nødvendig Indikator: Indbygget LED-strømindikator Medfølger et USB 3.0-kabel og understøtter almindelige desktop- og laptop-OS-versioner Kompakt plug-in-lager egnet til backups og til at holde medier let tilgængelige på farten.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: 6021512
EAN: 4034303024728
Varenr.: 2585932
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 4 TB 2,5" USB 3.0
-6%1.179 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 4 TB 2,5" USB 3.0 billede

Produktinformation

Intenso Memory Case - Harddisk - 4 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sortGenereltBredde: 7.8 cmBuffer størrelse: 8 MBDybde: 2 cmEgenskaber: LED strømindikatorEnhedstype: Harddisk - ekstern (bærbar)Grænseflade: USB 3.0Højde: 12.7 cmKapacitet: 4 TBModel: 2.5"Vægt: 236 gPræstationDetaljer om overføringshastighed for data: USB 3.0 (læse): 85 MB/s | USB 3.0 (skrive): 75 MB/sMaks. dataoverførselshastighed: 85 MB/sSpindelhastighed: 5400 rpmEkspansion og forbindelseInterface: USB 3.0Kompatibel bås: 2.5"EffektStrømkilde: USB busProgrammer & SystemkravOS nødvendig: Linux 2.4Apple MacOS X 10.6 eller nyereMicrosoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10DiverseFås i farverne: SortMedfølgende ledninger: 1 x USB 3.0 kabel - ekstern...

Produktspecifikationer

Mærke: INTENSO
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.35g
EAN: 4034303024728
Varenr.: 1813449
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 4 TB 2,5" USB 3.0
-6%1.199 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Case 4TB 2.5 USB 3.0 5400rpm
1.299 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso Memory Case 4 TB
-2%1.404 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A
1.409 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.078 kr1.078 krKøb
2Proshop DK1.174 kr1.174 krKøb
3Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
4Vivas DK1.199 kr1.268 krKøb
5Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
6Teknikproffset DK1.404 kr1.453 krKøb
7InkClub DK1.409 kr1.409 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A i 170 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.089 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 997 kr.

Den nuværende pris på 1.078 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Intenso Intenso Memory Case 2,5", USB 3.0 4 TB 4034303024728 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.078 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.087 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.078 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.087 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.078 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.087 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.078 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.087 kr11 kr (1%)
12. maj 20261.076 kr21 kr (2%)
11. maj 20261.055 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret