Gå til hovedindhold

Fujitsu Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6

FujitsuComputer – processorerEAN: 4065221251149
Pris fra 14.542 krtil 15.566 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.024 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14.363 kr 17. maj

Sammenlign priser på Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14542 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6
14.542 kr
Til butik
Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Fujitsu
Kategori: Alle CPU'er
Farve: 2
Artikel nr.: PY-CP62XM
EAN: 4065221251149
Varenr.: 7840734
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fujitsu Xeon Intel Gold 5317 3 GHz 12 kerner LGA 4189
14.543 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fujitsu Intel Xeon Gold 5317 / 3 GHz processor CPU - 12 kerner - 3 GHz
15.566 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK14.542 kr14.542 krKøb
2CompuMail DK14.543 kr14.543 krKøb
3Proshop DK15.566 kr15.566 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6

PriceData har fulgt prisen på Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.829 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 15.130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14.613 kr.

Den nuværende pris på 14.542 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Intel Xeon Gold 5317 - 3 GHz - 12-core - 24 tråde - 18 MB cache - for PRIMERGY RX2530 M6, RX2540 M6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202614.542 kr63 kr (0%)
31. maj 202614.605 kr1 kr (0%)
30. maj 202614.604 kr1 kr (0%)
29. maj 202614.605 kr225 kr (2%)
27. maj 202614.380 kr123 kr (1%)
26. maj 202614.503 kr1 kr (0%)
25. maj 202614.504 kr123 kr (1%)
24. maj 202614.627 kr225 kr (2%)
23. maj 202614.402 kr62 kr (0%)
22. maj 202614.464 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret