Gå til hovedindhold

Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 8592978339142
Pris fra 3.550 krtil 5.619 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.069 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.264 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3550 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Xeon E-2356G 3,2 GHz 6 kerner LGA 1200 TRAY - u/køler
3.550 kr
Til butik
Intel Xeon E-2356G 3,2 GHz 6 kerner LGA 1200 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Xeon E-2356G - 3.2 GHz - 6-core - 12 tråde - 12 MB cache - LGA1200 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8070804495016
EAN: 8592978339142
Varenr.: 999396186
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler)
3.880 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Xeon E-2356g Processor 3,2 Ghz 12 Mb Smart Cache 3.2ghz Lga 1200
5.619 kr
Til butik
Intel Xeon E-2356g Processor 3,2 Ghz 12 Mb Smart Cache 3.2ghz Lga 1200 billede

Produktinformation

Seks kerner, 12 tråde med 3,2 GHz base og 5,0 GHz turbo til kortvarigt intensive belastninger 12 MB Smart Cache og 80 W TDP balancerer reaktionsevne og effektivitet ECC-understøttelse plus SGX og AES-NI hjælper med at sikre følsomme arbejdsbelastninger Integreret UHD P750 leverer 4K60-udgang, hvilket reducerer behovet for diskret GPU Dual-channel DDR4 op til 128 GB og PCIe 4.0 med 20 baner til udvidelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Processor
Artikel nr.: CM8070804495016
EAN: 8592978339142
Varenr.: 5011268362

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.550 kr3.550 krKøb
2Proshop DK3.880 kr3.880 krKøb
3Dustin DK5.619 kr5.705,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.503 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 4.639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.168 kr.

Den nuværende pris på 3.550 kr er 12% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Intel Xeon E-2356G / 3.2 GHz processor CPU - 6 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1200 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.550 kr330 kr (9%)
22. maj 20263.880 kr330 kr (9%)
20. maj 20263.550 kr427 kr (11%)
1. maj 20263.977 kr662 kr (14%)
29. apr. 20264.639 kr823 kr (22%)
25. apr. 20263.816 kr552 kr (17%)
22. apr. 20263.264 kr45 kr (1%)
20. apr. 20263.309 kr1 kr (0%)
17. apr. 20263.308 kr1 kr (0%)
13. apr. 20263.309 kr45 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret