Gå til hovedindhold

Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler)

IntelKomponenterEAN: 5032037234115
Pris fra 1.408 krtil 2.336 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 928 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.360 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1408 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-12600KF Alder Lake CPU - 10 kerner - 3.7 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)
1.408 kr
Til butik
Intel Core i5-12600KF Alder Lake CPU - 10 kerner - 3.7 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.7 GHz (4.9 GHz Turbo), kan overclockes, 10 kerner (deca core) / 6 P-kerner / 4 E-kerner, 16 tråde, 9.5 MB L2 / 20 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / DDR5-4800 RAM, 20 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1700 socket, 125 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512600KF
EAN: 5032037234115
Varenr.: 2993374
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Intel Core i5-12600KF CPU
1.423 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler)
1.424 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i5-12600KF 10 kerner LGA 1700
1.489 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Processor Intel Core i5-12600KF - 12. gen, LGA1700, 20 MB Smart Cache
-11%1.599 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Processor Intel Core i5-12600KF - 12. gen, LGA1700, 20 MB Smart Cache
-11%1.619 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i5 12600KF 3.7 GHz, 20MB, Socket 1700 (without CPU graphics) - GEEKD.dk
1.999 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I5 12600kf Lga 1700 Processor
-0%2.336 kr
Før 2.336,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.408 kr1.408 krKøb
2Komplett DK1.423 kr1.423 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.424 kr1.424 krKøb
4Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
7Geekd1.999 kr1.999 krKøb
8Dustin DK2.336 kr2.422,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler) i 163 dage. Laveste pris i perioden er 1.292 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 1.447 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.374 kr.

Den nuværende pris på 1.408 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for Intel® Core™ i5-12600KF (Alder Lake) - 6-Core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700-Socket - Box (Uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.408 kr8 kr (1%)
2. jun. 20261.400 kr15 kr (1%)
1. jun. 20261.415 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.416 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.424 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.425 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.426 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.428 kr25 kr (2%)
20. maj 20261.403 kr34 kr (2%)
17. maj 20261.369 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret