Gå til hovedindhold

Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037234108
Pris fra 1.569 krtil 2.624 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.055 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.448 kr 14. maj

Sammenlign priser på Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1569 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CPU INTEL Core i5-12600K, 3.70GHz, 20MB L3 LGA1700, BOX (bez chladice)
1.569 kr
Til butik
CPU INTEL Core i5-12600K, 3.70GHz, 20MB L3 LGA1700, BOX (bez chladice) billede

Produktinformation

CPU INTEL Core i5-12600K 3.7GHz 20MB L3 LGA1700 BOX (uden køler) Oplev kraften i INTEL Core i5-12600K, en fremragende processor designet til at imødekomme kravene fra moderne gaming og intensive multitasking-opgaver. Med en imponerende clockhastighed på...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Bundkort
EAN: 5032037234108
Varenr.: 110568
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i5-12600K 10 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
1.668 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler)
1.697 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-12600K Alder Lake CPU - 10 kerner - 3.7 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)
1.698 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i5 12600K 3.7 GHz, 20MB, Socket 1700 CPU - GEEKD.dk
1.789 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I5 12600k Lga 1700 Processor
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
2CompuMail DK1.668 kr1.668 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.697 kr1.697 krKøb
4Proshop DK1.698 kr1.698 krKøb
5Geekd1.789 kr1.789 krKøb
6Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.420 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 1.625 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.514 kr.

Den nuværende pris på 1.569 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Intel® Core™ i5-12600K (Alder Lake) - 6-core - 3,7 GHz (4,9 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 770 - Box (Uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.569 kr56 kr (3%)
24. maj 20261.625 kr56 kr (4%)
20. maj 20261.569 kr121 kr (8%)
14. maj 20261.448 kr121 kr (8%)
12. maj 20261.569 kr24 kr (2%)
9. maj 20261.545 kr24 kr (2%)
28. apr. 20261.569 kr50 kr (3%)
27. apr. 20261.619 kr50 kr (3%)
24. apr. 20261.569 kr40 kr (2%)
23. apr. 20261.609 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret